סערת החוק הפולני: הממונה על שגרירות פולין בישראל, פיוטר קוזלובסקי הגיע הבוקר (ראשון) לפגישה עם סמנכ"ל אירופה במשרד החוץ, רודיקה רדיאן- גורדון ועם ראש חטיבת תפוצות ודתות במשרד החוץ, מר עקיבא תור, בהמשך לחוק הפולני שאושר אמש, וקובע כי לשייך לפולנים קשר לפשעים נגד האנושות בלחמת העולם השנייה היא עבירה פלילית שדינה עד שלוש שנות מאסר. 

ח"כ חנין זועבי (הרשימה המשותפת) הגיבה היום לחוק שעבר בפולין ותקפה אותו, אך השוותה בין החוק הזה לחוק הנכבה. "אי לקיחת אחריות והבריחה מחלקה של פולין למותם של מיליוני יהודים, היא מסר מסוכן לדורות הבאים", אמרה זועבי. "אין כל משמעות להזדהות עם קורבן כלשהו, כאשר לא נוקטים בו בזמן עמדה חד משמעית נגד הפושעים. הניתוק בין פשעים לבין הפושעים שעומדים מאחוריהם, מהווה המשך ניצחונו של הרוע".

הממונה על שגרירות פולין מגיע הבוקר למשרד החוץ. צילום: מירי צח, TPSהממונה על שגרירות פולין מגיע הבוקר למשרד החוץ. צילום: מירי צח, TPS

זועבי הוסיפה: "מי שמנצל את השואה לטעמים פוליטיים מדכאים ולהתקרבנות, שלא יזדעזע מהכחשתה. ומי שמכחיש את אחריותו לפשעי המלחמה שהוא בעצמו עושה נגד הפלסטינים, לא יכול להתפלא מאחרים. והחוק הפולני לא יותר מחוק הנכבה בגרסה הפולנית".