"אני לא אוהב קווים אדומים, אבל נקודת החלטה תהיה אם היועמ"ש יחליט להגיש כתב אישום, עד אז אין ממש דילמה, כי יש הליכי חקירה, וזה בדיוק העניין", כך אמר היום (חמישי) בריאיון לדקל-סגל בגלי צה"ל. שר החינוך נפתלי בנט, שנמצא במצב לא פשוט כשרבים קוראים לו לעשות חשבון נפש: "יש הדלפות וסיפורים וכו' כל הזמן. גם כשחתמו עם גנור, מיד כל העולם קפץ על נתניהו. בסוף לא קרה כלום".


אולי אתה צריך לנהוג כמו אהוד ברק אחרי פרשת טלנסקי?

"אהוד ברק הוא לא המצפן המוסרי והערכי שלי, לא ממנו אקבל דוגמה אישית על ניהול ערכי. גם ארי הרו וגם גנור עדי מדינה, הכל החל בקול תרועה רמה נגמר בקול ענות חלושה. יש מימד ערכי, ובמימד הערכי הציבור ישפוט בבחירות, ושם הוא ייקח את הכל בחשבון, וכל הדברים שמדברים על תיק 4000 עדיין לא הוכחו. הכל עדיין בהדלפות, זה יוכח או יופרך. גם נגד יעקב נאמן הוגש כתב אישום, והוא יצא זכאי". 
אז למה לפרק ממשלה בכתב אישום?
"לא אמרתי שאני אפרק ממשלה, אלא שנעשה הערכת מצב לפי חומרת כתב האישום, לפי רמת התפקוד של ראש הממשלה, שבינתיים היא טובה מאוד, וגם לפי המצב הכללי. אני מאוד מקווה שלא יהיה כתב אישום. רוב העם חושב שלא יהיה כתב אישום".
לאחר מכן התייחס בנט לעניין התקשורת, שסופגת ביקורות ואמר: "יש הבדל כי לצורך העניין אמנון אברמוביץ' הוא כלב השמירה של הדמוקרטיה, אתם יוצרים ביקורת, וזה תפקידכם כתקשורת. באותה תקופה התקשורת עשתה הרבה מאוד רעש, וזה בסדר, אבל על בסיס דברים שלא הוכחו רוצים שראש ממשלה בישראל יתפטר או ייקח נבצרות? הולכים מיליוני אנשים בקלפי, שמים את עמדתם, וזה מה שצריך לקרות. אנחנו ניפגש בקלפי ממש עוד שנה וחצי".
בנט המשיך לתקוף את ברק והוסיף: "בכנות, אתם חושבים שהמצפון הערכי הוביל את אהוד ברק? זאת היתה החלטה פוליטית קרת רוח? אני לא מבין אותו, החישובים שלו מסובכים, אני לא מבין אותם, ספק אם הוא מבין אותם. הוא לא המגדלור הציבורי. הקריאה שראש ממשלה יתפטר או ייצא לנבצרות, על בסיס חשדות שלא הוכחו, זה דבר שבינו לבין ערכים שום דבר. נתניהו אומר שאין כלום. יכול להיות שאין כלום, יכול להיות שיש המון. המון אנשים מייחלים לנפילתו, אני לא. אני חושב שיש לנו ממשלה נהדרת. מי שחושב שצריך להפיל ראש ממשלה על סמך חשדות, הוא לא ערכי. יש רצון להחליף ממשלה וזה בסדר, זוהי תפקידה של האופוזיציה". 
הציבור הימני נותן רוב לימין, לעומת החשדות בטלוויזיה
"הציבור הימני בתחושה שיש נמרצות לאתר בכל מחיר בעיות אצל נתניהו כדי להפיל אותו. אני לא יכול לומר שאני מאמץ בצורה מלאה את הדבר הזה, אבל במחוזות מסוימים בתקשורת יש דבר כזה. מתי בפעם האחרונה הביאו 17 אלף עדי מדינה. קשה לדעת אם זה ייסדק. מצד אחד, העיסוק הזה לא נעים, מצד שני, הימין, בשונה מהשמאל, הימין מתבצר מאחורי מנהיגיו, זאת תכונה מאוד טובה, וזאת תכונה נהדרת ויוצרים חומה".
נתניהו אמר את אותם דברים על אולמרט בזמנו
"יש שני פרמטרים שכן משמעותיים. אחד האם חלילה ראש ממשלה מושפע כרגע מהמצב? אני לא צריך להגן על אמירות מלפני כמה שנים. הפרמטר השני הוא האם הוא מונע ממניעים זרים. התשובה היא שלילית רבתי. הוא לא מחרחר מלחמה, אלא להפך, הוא רוצה להימנע ממלחמה. צריך לבדוק האם תחת עומס חקירות הוא יוכל לתפקד או שהוא יכרע תחת הנטל. אני מתרשם מתפקודו, זה כמעט על אנושי. אתמול ישבתי איתו שלוש שעות במפגש ביטחוני, הוא היה ממוקד, הוא לא היה טרוד, והתנהל כרגיל. בינתיים, למיטב שיפוטי, הוא מתנהל בצורה ראויה, כמעט על אנושית. על הצד הערכי, זה תפקידם של הבוחרים".