בצמרת מערכת אכיפת החוק יודעים שלא יהיה מנוס מחקירתו באזהרה של בנימין נתניהו בחשד לשיבוש הליכים בתיק 4000, בנוסף לאישומים בשוחד, במרמה ובהפרת אמונים. ככל שמצטברים החומרים והעדויות, ובכללם גם החומרים שמוסר עד המדינה ניר חפץ, כך עולה חשד כבד למעורבותו של ראש הממשלה עצמו במאמצים שנעשו בחודשים האחרונים, חלקם גם באמצעות חפץ, לשבש את החקירה ולפעול למחיקת ולהעלמת ראיות למסכת יחסי התן־קח בין משפחות אלוביץ' ונתניהו סביב הטבות הענק לבזק והסיקור האוהד למשפחת נתניהו באתר "וואלה".

ב"ידיעות אחרונות" פורסם אתמול כי חפץ ביקש מבני הזוג אלוביץ' להשמיד את מכשירי הסלולר שלהם כדי להעלים את המסרונים שנשלחו בין כולם לכולם במהלך החודשים האחרונים. בערוץ 10 פורסם אתמול כי בידי המשטרה גם מסרונים ששיגר יאיר נתניהו באותו עניין. ההערכה כעת בצמרת מערכת אכיפת החוק כי זה היה "פרויקט משפחתי" שגם נתניהו עצמו היה מודע לו, וייתכן שהיה גם שותף פעיל (אם כי ראש הממשלה עצמו לא מחזיק מכשיר סלולרי מטעמי ביטחון מידע).

בשבועיים האחרונים הולכת ומתחזקת מסכת הראיות הנאספות נגד ראש הממשלה נתניהו בשלל תיקיו. עדותו של חפץ, המגובה בראיות נוספות, מחזקת לא רק את תיק 4000 אלא גם תיקים נוספים.

מנדלבליט. חצה את הרוביקון. צילום: פלאש 90מנדלבליט. חצה את הרוביקון. צילום: פלאש 90

גורמים בצמרת מערכת אכיפת החוק אמרו השבוע בשיחות סגורות: "לחקירה הזו אין סוף, אפשר לקיים אותה לנצח, כל אבן שמרימים מגלה קצוות חדשים אבל אנחנו נצטרך להתכנס לסיום ולהכריז מתישהו – 'עד כאן'".

על פי גורמים בכירים המקורבים לחקירה, חצה היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט את הרוביקון בחודשים האחרונים. היועץ לא יאשר זאת, אך באופן בלתי רשמי מודים כעת בסביבתו שלא יהיה מנוס מהגשת כתב אישום נגד ראש הממשלה בגין שוחד, ולא רק בתיק אחד. "התיקים מחזקים זה את זה", אמר ל"מעריב־השבוע" גורם אכיפה בכיר, "הראיות והעדים משתלבים זה בזה, נחשפת בפנינו מסכת של התנהלות עבריינית שיטתית שהתרחשה לאורך זמן".

בנימין נתניהו ורעייתו ייחקרו לקראת סוף השבוע, לאחר שחקירת נתניהו שהייתה מיועדת לתחילת השבוע נדחתה לאור מחלתו של ראש הממשלה. גורמים המקורבים לנתניהו אמרו לאחרונה: "גם הוא מבין את מצבו וכנראה שגם היא מודעת הפעם לחומרת החקירות ולכובד הראיות". למרות כל האמור לעיל, ממשיך נתניהו בקו ההגנה הקבוע שלו ומכחיש כל כוונות אחרות. "כרגע הוא משחק על זמן", אמר ל"מעריב־השבוע" גורם המקורב לראש הממשלה, "הוא מקווה שהמפכ"ל יתחלף בקרוב, הוא מקווה שהחקירות יימשכו זמן רב שיאפשר לו לתמרן, ובאופן כללי הוא די מצפה לנס".

מלשכת נתניהו נמסר בתגובה לפניית ערוץ 2: "הדלפה של חומרים מחקירה, אפילו אם מדובר בטענות שווא, היא הניסיון האמיתי לשיבוש חקירה. ראש הממשלה פעל ופועל תמיד לפי החוק. הטענות על שיבוש הן קשקוש. לא שיבוש, לא דובים, לא כלום".