ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (חמישי) בחוג התנ״ך במעונו למערכון של ארץ נהדרת שעורר סערה ואמר: "אני חושב שלא חייבים להיות חובשי כיפות כדי להבין את החשיבות של המורשת שלנו לעתיד עמנו. זה מהות הקיום שלנו, זה מה שמבדל אותנו ומייחד אותנו וזה מה שמחזק אותנו". הוא הוסיף כי "דווקא בימים האחרונים ראיתי איזשהוא דבר לכאורה סאטירי אבל אני רוצה להגיד לכם: אני בעד סאטירה ובעד פרודיות, כולכם יודעים שאנחנו מעת לעת סופגים כמות כזו גם כלפינו וזה בסדר גמור, אין לי בעיה עם זה. אבל יש דברים שפשוט לא עושים. פשוט לא עושים".

מערכון של התוכנית "ארץ נהדרת", ששודר אתמול בקשת עורר סערה. במערכון נראה ערן זרחוביץ', בתפקיד השר נפתלי בנט, כשתפילין מונחות על ראשו באופן שמזכיר את תסרוקתה של נטע ברזילי באירוויזיון. שר החינוך, נפתלי בנט, שאת דמותו חיקה זרחוביץ, הגיב למערכון בפייסבוק וכתב: "עליי תצחקו כמה שתרצו. אבל על תפילין וקודשי ישראל-לא. אני גאה להיות בין מנשקי המזוזות ומניחי התפילין. אני יהודי גאה".


מי שעוד חש נפגע מהמערכון הוא יו"ר ש"ס, שר הפנים אריה דרעי, שכתב בטוויטר כי "הערב שודר קטע מחפיר ופוגעני בתכנית ׳ארץ נהדרת׳, ששם ללעג ולקלס את התפילין, אותה מצווה קדושה שיהודים מסרו את נפשם להניחם בכל הדורות. לו דבר שכזה היה מוצג באחת ממדינות העולם, היו כולם זועקים אנטישמיות. אבל דווקא כאן, במדינת היהודים, עובר דבר כזה בשתיקה. בושה!".

בנימין נתניהו ונטע ברזילי. צילום: חיים צח, לע"מבנימין נתניהו ונטע ברזילי. צילום: חיים צח, לע"מ


גם סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן (יהדות התורה), הביע זעזוע מהשימוש בתפילין: "הזדעזעתי מאוד מהשימוש הבזוי בתפילין כפי ששודרו הערב בתכנית סאטירה. מדובר בפגיעה חמורה במסורת ישראל ואני מגנה זאת בתוקף. גם להומור וסאטירה יש קווים אדומים שלא חוצים לעולם. קודשי ישראל וערכי היהדות אינם מיצגי צחוק ובידור. זו בושה וחרפה לפגוע בתפילין במדינה יהודית ובכלי שידור רשמי".

‏מהפקת ארץ נהדרת נמסר בתגובה לסערה: "המערכון עסק, בין היתר, בזכייתה של נטע ברזילי באירוויזיון ובעיסוק הציבורי הנרחב בנושא. התסרוקת המזוהה של נטע שולבה על ראשי חלק מהדמויות המשתתפות במערכון, בווריאציות שונות. לא היתה כל כוונה לפגוע או לבזות".