אייבי בנימין, הפעיל החברתי שנתבע על ידי יאיר נתניהו,טען היום (שלישי) בראיון למעריב כי לא יסכים לפשרה, ואף איים כי יזמן לעדות את לא פחות מראש הממשלה ורעייתו. "יאיר נתניהו הוא קוף של משפחת נתניהו, התביעה נועדה לגרום לי לרפות את ידיי בבג"ץ שהגשתי בדרישה לחקור את נתניהו בפרשת הצוללות. אני לא אסכים לפשרה. אדרוש לזמן להעיד את בנימין נתניהו ואת שרה נתניהו וכן את ראש המוסד דאז תמיר פרדו".

בנימין, שנתבע תביעת דיבה בשל פוסט שפרסם על בנו של ראש הממשלה, והיום החל הדיון בפרשה, טוען כי מדובר בתביעת השתקה: "אני לא אשלם אגורה ליאיר נתניהו. הם יצטרכו לשלם לי הוצאות משפט כי זו תביעת השתקה. פרסמתי פוסט על סמך מקורות אחרים, איך אפשר לבוא אליי בטענות? מיד כשטענו שהסיפור לא נכון, מחקתי אותו והתנצלתי. אך הם דרשו שאפרסם שמדובר בשקר מוחלט. איך אני יכול לכתוב שזה שקר מוחלט? הסכמתי לכתוב שמדובר כנראה בשקר מוחלט, אך זה לא הספיק להם".

"תביעת השתקה". יאיר נתניהו. צילום: פלאש 90 "תביעת השתקה". יאיר נתניהו. צילום: פלאש 90


לדבריו, "אם בית המשפט יקבל את התביעה, זהו הסוף של הרשתות החברתיות. אף אחד לא יוכל לכתוב שום דבר ולא להסתמך על אף מקור וידיעה בלי שהוא בדק זאת בעצמו ושלח חוקר פרטי כדי לבדוק את נכונות הפרסום. יש כאן חשש כבד לחופש הביטוי ולדמוקרטיה".

התביעה, על סך 140 אלף דולר, הגיעה בעקבות פוסט שפרסם בנימין לפני כשנתיים, בו נכתב כי ליאיר נתניהו היה לכאורה דרכון זר, שהונפק מסיבות ביטחוניות, וכי יאיר נתניהו החזיק בחשבונות בנק בחו"ל, שבהם לכאורה הפקיד כספים של משפחת נתניהו. בנימין טען בעבר כי הפוסט אותו כתב הסתמך על פרסומים בתקשורת וברשתות החברתיות. בסופו של דבר מחק בנימין את הפוסט והציע להתנצל, אבל הצדדים לא הגיעו להסכמות לגבי נוסח ההתנצלות. 

בעבר אף הליך גישור בפרשה, שלדברי בנימין התפוצץ מכיוון שדרש שיאיר נתניהו ימשוך את התביעה וישלם לו הוצאות. הוא אמר כי אם לא ימשוך נתניהו את התביעה, ימשיך המשפט להוכחות- שלב שיחייב הבאת עדים למשפט.