חבר הנהלת עיריית ירושלים, רו"ח משה ליאון, מוביל על פני ארבעת המועמדים הנוספים בבחירות לראשות העירייה, כך נקבע בסקר מכון סמית שהגיע ל"מעריב־סופהשבוע". הסקר, שנערך רק בקרב הציבור החילוני, המסורתי, והדתי־לאומי בירושלים (ללא החרדים והערבים), כלל חמישה מתמודדים בבחירות לראשות העירייה: משה ליאון, יוסי חביליו, עופר ברקוביץ', אבי סלמן והשר זאב אלקין.

בתשובה על השאלה: אם הבחירות לראשות העיר ירושלים היו נערכות היום, למי משני האישים הבאים היית מצביע, משה ליאון או זאב אלקין? השיבו 37% שיצביעו עבור ליאון ו־26% עבור אלקין. בתשובה לחלופה נוספת, התמודדות בין ליאון לברקוביץ', השיבו 35% שיצביעו עבור ליאון ו־29% עבור ברקוביץ'.

גם בקרב כלל המועמדים יש לליאון, על פי הסקר, יתרון: 25% מהמשתתפים בסקר השיבו שיצביעו עבור ליאון, 21% עבור ברקוביץ', 16% עבור אלקין, 7% עבור יוסי חביליו ו־3% עבור סלמן. 14% נוספים השיבו שטרם החליטו, 10% הודיעו שאינם מתכוונים להצביע בבחירות שיתקיימו ב־30 באוקטובר ו־4% סירבו לענות.

בתוך כך, יו"ר מועצת סניף הליכוד בירושלים, אילן גורדו, הודיע במכתב לראש הממשלה בנימין נתניהו על התנגדותו למועמדותו של השר אלקין בבחירות לראשות העירייה.

לדבריו, יומיים לאחר שמועצת סניף הליכוד בחרה את רשימת המועמדים למועצת העיר, הודיע אלקין על מועמדותו לראשות העירייה. "התופעה שמגיע מועמד, בכיר ככל שיהיה בליכוד, ומכריז על כוונתו להתמודד בירושלים, מבלי לתאם זאת עם ראשי הסניף, איננה מקובלת ואף אינה ראויה", ציין גורדו והוסיף: "אם רוצים להריץ מועמד, יש תהליך חוקי של פריימריז ואי אפשר לדלג על התהליך, בטח לא בירושלים. זה שנים שכוחו של הליכוד בעיר הבירה ננגס עקב אינטרסים אישיים של מועמדים למיניהם לראשות העיר, והקולות התפזרו לעבר מפלגות שונות".