השר לשעבר חיים רמון שב וביקר את האופוזיציה, ובמרכזה את מפלגת המחנה הציוני, שבעבר נמנה על שורותיה. בשיחה עם אלון בן דוד ויואב לימור הבוקר (חמישי) ב-103fm מתח ביקורת גם על היו"ר אבי גבאי. רמון התייחס לאמירות שיוחסו לגבאי, שלפיהם כינה את ח"כ יאיר לפיד "בוגד". "בעבר אמרו 'כשאין לך טיעונים טובים - תרים את הקול'. כנראה שכשאין לך אלטרנטיבה טובה אתה משתמש במילים חריפות, חריפות מדי", אמר רמון, "אני מציע שבשיח הציבורי השימוש בשורש ב.ג.ד יהיה במקרים קיצוניים בלבד".

עיקר הביקורת של רמון היא על היעדר האלטרנטיבה מצד המחנה הציוני. "איזו חלופה הוא הציג על גיוס בחורי ישיבות? הרי חוק הגיוס זה בלוף. לא גויסו, לא התגייסו ולא יגוייסו. לפי החוק צריך לגייס גם ערבים, צריך לגייס גם את כל הבנות - אז למה לא מגייסים?".  רמון הוסיף: "אני משוכנע שרוב הציבור היה תומך באלטרנטיבה שבה חרדי שלא מתגייס לא מקבל קיצבה מהמדינה, והתקציב הזה ינותב כמענק לחיילים שמשרתים שלוש שנים בתפקידי לוחמה ומודיעין. אבל אלטרנטיבה כזו לא הוצגה".

 

לדברי רמון, מפלגת העבודה סיימה את דרכה כמפלגה מיועדת לשלטון: "מפלגת העבודה היא מפלגת נישה, היא לא אלטרנטיבה ולא מציגה אותה".
קרש ההצלה, לכאורה, של המחנה הציוני הוא הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ, שבתום תקופת הצינון שלו מאז שפשט את מדיו מתכונן, על פי ההערכות, לעלות על חליפה. רמון לא צופה הצלחה גדולה לגנץ הפוליטיקאי: "אני מעריך מאוד את הרמטכ"ל לשעבר, אבל גם גבאי בעצמו הביא בסקרים בתחילת דרכו כיו"ר מפלגה 25 מנדטים. הסקרים האלה הם דמיוניים, הם שעשוע, שנותן לכם כותרות ונושאים לדון בהם - לא מעבר לכך. המגמה בהם היא שמי שעומד להיכנס מקבל מקסימום מנדטים, וכשהוא קופץ לבריכה יש ירידה במנדטים. כל עוד שאין תזוזה בגושים זה לא משנה מה קורה בתוך הגוש".
אז לאמונה הזו שלגנרלים יש נכס אלקטורלי יש אחיזה במציאות העכשווית?
"לא. תוך זמן קצר בוחנים אותך הרבה מעבר לדרגות. צריך להיות איש עם 'אישו'".
בפתח השיחה סיפר רמון כי בילה בימים האחרונים במגרשי גביע העולם בכדורגל, וצפה במשחק של פורטוגל וספרד כשלצידו ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט. "למרות נוכחות אוהדי איראן בסביבה, לא נראה לי שהוא היה מוטרד יתר על המידה שאין מאבטחים סביבו", אמר, "אבל אני מניח שההחלטה בנושא, שקבעה שאבטחת ראשי ממשלה נפסקת חמש שנים אחרי סיום כהונתו, הייתה נמהרת מדי".