חבר הכנסת לשעבר והמיועד, רוברט טיבייב, שאמור להחליף בקרוב את ח"כ יצחק הרצוג ברשימת המחנה הציוני, תוקף בחריפות את יושב ראש מפלגת העבודה ויו"ר המחנה הציוני אבי גבאי, לאחר שנקרא להתייצב אצלו לשיחת נזיפה.לאחר שנודע על בחירתו של ח"כ הרצוג לראשות הסוכנות היהודית ועל כך שטיבייב יחליף אותו בכנסת, התראיין הח"כ המיועד בתקשורת ואמר כי היום לא היה מצביע למחנה הציוני. הדברים עוררו זעם בלשכתו של גבאי שהחליט לזמן את טיבייב לשיחת נזיפה. טיבייב אומר ל"מעריב אונליין" כי למד על מטרת הפגישה מהתקשורת והוא מפרסם כאן לראשונה את תגובתו ליו"ר המפלגה.
 

"לפני מספר ימים, כשקיבלתי טלפון מהמטה של אבי גבאי ומזכירתו מסרה לי שמר גבאי מעוניין בפגישה עמי, שמחתי מאוד על ההזדמנות וכמובן שהשבתי בחיוב ונקבעה פגישה. הייתי משוכנע שזעקתי נשמעה ומר גבאי מוכן סוף כל סוף לדון בנושא חשוב עליו אני מדבר כבר זמן רב – כיצד לשנות את עמדת מפלגת העבודה בעניין קליטת עולים חדשים והתערותם בחברה הישראלית. זה נושא שהתמקדתי בו עוד בתקופת כהונתו של ח"כ הרצוג, קודמו של גבאי. 

"הרצוג הזמין אותי בשעתו לפגישה ולאחר שפרסתי בפניו את תוכניותי, התפקדתי למפלגה והוזמנתי להתמודד ולהצליח בפריימריז. התברגתי למקום שמשובץ לעולים, עליו התמודדתי מול מתפקדים ותיקים, ונבחרתי לרשימה לכנסת. הייתי סבור שכעת, ערב כניסתי המחודשת לכנסת, עם מר גבאי בתפקיד יו"ר המפלגה, אוכל לדון לעומקו של הנושא מתוך תקווה להביאו בהמשך לדיון פתוח בוועידת המפלגה, שהרי מפלגת החותרת לשלטון לא יכולה להתעלם מקולותיהם של העולים, המהווים 20 אחוזים מהאוכלוסיה. אני נפגש רבות עם חברי המפלגה ואנשי סיעת המחנה הציוני, עד היום איש לא טען שיש פגם בהשקפתי. נדהמתי לקבל כעבור שעות בודדות מסרים הפוכים בערוצי המדיה השונים, כאשר הסתבר לי שמטרת הפגישה אליה זומנתי היא למעשה שיחת "הבהרה".

"להבדיל מגבאי, הצבעתי למחנ"צ בבחירות האחרונות"

טיבייב המשיך ותקף: "פורסם שאני תוקף את מפלגת העבודה וכתוצאה מהתנהלותי תשותק פעילותי הפרלמנטרית. לא אקבל מכסות חקיקה או חברות בוועדות הכנסת. לא נותר לי אלא להסיק שמר גבאי חושב שהוא עומד בראשה של מפלגה בולשביקית בה הוא השליט היחיד. בהיותי אדם סובלני, אני מבין כי נושבות רוחות של שינוי ולכן עוברים על מר גבאי ימים לא קלים, וכי התבטאויות אלה אינן אלא ניסיון להפגין שליטה, אך ארשה לעצמי להבהיר לאדוני היו"ר מספר נקודות.
אבי גבאי. צילום: מרק ישראל סלםאבי גבאי. צילום: מרק ישראל סלם

"אינני תוקף את המפלגה. אין ולא הייתה לי כל בעיה עם חברי המפלגה, נהפוך הוא. כחבר מפלגה התמודדתי ונאבקתי לניצחונה בבחירות הכלליות בה זכינו ל-24 מנדטים מדהימים. להבדיל, אגב, ממר גבאי, אני כן הצבעתי למחנה הציוני בבחירות האחרונות. שנית, אני ותיק ממר גבאי במפלגה, אך כמו רבים כמותי, עזבתי כיוון שבבואי להעלות את נושא העולים לסדר יומה של המפלגה, נתקלתי בחוסר עניין משווע מצד היושב בראשה. היום אני מבין שממרום מושבו בלשכתו בת"א קשה לראות את התמונה המלאה. נכון היה לו למר גבאי להעריך את אלה בסביבתו שמדברים בכנות ויודעים לתת את הביקורת כשהיא נחוצה.
 
"לבסוף, אני מבקש להזמין את אדוני יו"ר המפלגה להתארח בביתי בעיר אופקים הנמצאת בסמוך לעוטף עזה, ולקיים שם את שיחת ה'נזיפה'. ייתכן ותוכל להתקרב לקהלים שאתה כה מרבה לדבר עליהם אך כה מעט מכירם. ביתי בנוי בניה קלה, ללא מקלט או ממ"ד החסרים לרבים משכניי. לאופקים הגעתי מאז עלייתי ארצה וממנה אני יוצא מדי יום לעמל פרנסתי. בכל מקרה אני אגיע לפגישה שנקבעה, מתוך מטרה לנסות ולשנות את גישתו של אבי גבאי לציבור העולים ובכך לאפשר למפלגת העבודה לשוב מעט למורשתה של מפא"י – ציונות מעשית והתיישבות עובדת".