לאחר דיון ארוך אישרה הלילה (שלישי) מליאת הכנסת בקריאה שנייה ושלישית את הצעת החוק של ח"כ שולי מועלם רפאלי, ברוב של 43 חברי כנסת שהצביעו בעד הצעת החוק מול 24 שהתנגדו. על פי הצעת החוק מוצע לתקן את חוק חינוך ממלכתי ולהוסיף למטרות החינוך הממלכתי את המטרה של חינוך לשירות משמעותי בצה"ל או לשירות לאומי-אזרחי. עוד מוצע לקבוע כי שר החינוך יקבע כללים לשם מניעת פעילות במוסד חינוך של אדם או של גוף חיצוני שאינו חלק ממערכת החינוך, שפעילותו עומדת בסתירה חמורה ומשמעותית למטרות החינוך הממלכתי, וכן כללים לשם מניעת פעילות במוסד חינוך של גורם חיצוני הפועל באופן יזום לנקיטת הליכים משפטיים מחוץ לישראל נגד חיילי צה"ל בשל פעולה שביצעו במסגרת תפקידם.

בדברי ההסבר נכתב כי "מערכת החינוך בישראל אינה רק מערכת השואפת להישגים וציונים של תלמידיה, אלא אמונה מכוח החוק גם על הערכים הנרכשים על ידה. הצעת החוק מבקשת להקנות לשר החינוך כראש המערכת וככזה הנושא באחריות על תלמידי ישראל את הסמכות לאסור על אישים או ארגונים שאינם חלק ממערכת החינוך לקיים פעילות בתוך מוסד חינוכי כאשר אופי הפעילות הוא כזה החותר תחת מטרות החינוך הממלכתי או כזה הפועל לפגוע בחיילי צה"ל שהם קונצנזוס בחברה הישראלית".

ח"כ שלי יחימוביץ, שהסתייגה מהחוק אמרה כי "מדובר בחוק 'שוברים שתיקה' וארגוני שמאל אחרים. האתוס של שוברים שתיקה אינו מסתנכרן עם תפיסת עולמי, ויחד עם זאת לא מפחיד אותי ולא מפריע לי שישמעו עמדות אחרות. ממה אתם מפחדים?? חוק הלאומנות שאתם מקדמים גורם נזק לישראל בעולם פי כמה ממה שגורמים נציגי שוברים שתיקה. אתם פחדנים". ח"כ דב חנין קרא לעוד אנשים לשבור שתיקה: "מי שמפחד מדעות אחרות כנראה שיש לו סיבות טובות לכך".ח״כ שולי מועלם רפאלי אמרה כי ״היום שמנו סוף למצבים בהם פעילי שוברים שתיקה וארגונים דומים נכנסים לבתי ספר כדי להסית נגד חיילי וקציני צה"ל ומוציאים את דיבת המדינה רעה. מערכת החינוך נועדה להקנות ערכים של אהבת האדם והמדינה ושירות צבאי משמעותי. מי שפועל נגד ערכי ייסוד אלו, לא יהיה רשאי עוד להיכנס למוסדות החינוך בישראל. מעבר למגבלה זו, החוק מטביע אות קלון ציבורי על שוברים שתיקה ועל פעיליה״.
 
שר החינוך ויו״ר הבית היהודי, נפתלי בנט, אמר לאחר אישור החוק כי ״המציאות שבה ארגונים שחותרים תחת הלגיטימיות של מדינת ישראל ומכפישים את חיילי צה״ל יחלחלו אל תלמידי ישראל - הסתיימה היום. שוברים שתיקה חצו מזמן את גבולות השיח הלגיטימי כשבחרו להוציא את דיבתה של מדינת ישראל רעה בזירה הבינלאומית. כל עוד הם פועלים בחו״ל כנגד מדינת ישראל וצה״ל, אני לא אאפשר את פעילותם במערכת החינוך. רוצים לפעול? תפעלו בתוך הבית. במערכת החינוך, האמונה על עיצוב דור העתיד, לא יינתן ביטוי לקולות מעין אלו״.

משוברים שתיקה נמסר כי "אחרי ההדתה, מגיעה ההשתקה: שר החינוך נפתלי בנט כל כך מפחד משוברים שתיקה שהוא העביר ׳חוק להשתקת הכיבוש׳. בנט רוצה להתנחל בכיתות של מערכת החינוך הממלכתית ולהרביץ בהם את תורתו, כפי שהוא ביטא אותה בתקשורת: מוצדק לירות בילדים פלסטינים בני שמונה, אבל אסור לפנות מתנחלים מבתיהם. הניסיון הזה לסתום לשוברים את הפה, לא יצליח להסתיר מהם את הכיבוש, אבל הוא מוכיח עד כמה בנט וחבריו מפחדים מה אידיאולוגיה של עצמם. הגיע הזמן שיפנימו בנט וחבריו שכל עוד יש כיבוש יהיו גם חיילים שישברו שתיקה שיחשפו מה אנחנו עושים בשטחים כבר 51 שנים. רוצים לסתום לנו את הפה? סיימו את הכיבוש".