השר והמועמד לראשות עיריית ירושלים, זאב אלקין (הליכוד), בטוח שהוא זוכה לתמיכה רחבה בקרב הליכוד למרות הניסיונות לסכל את מועמדותו לעיריית ירושלים. בשיחה הבוקר (שלישי) עם אילה חסון ב-103FM, התייחס אלקין להקלטה שפרסם עמית סגל, בה נשמע יועצו של שר הביטחון אביגדור ליברמן, מנסה לפגוע בסיכוייו של אלקין להיבחר לראשות העיר. "שמעתי את ההקלטה", אמר המועמד לראשות הבירה, "נדהמתי ולא אהבתי את התוכן שלה. יש כאן התערבות בוטה של אנשים ממפלגות אחרות לא רק מול ראש הממשלה אלא גם בעניינים פנים 'ליכודיים'. יש שם אמירות של ליברמן שקורא למשוך את המשא ומתן כדי לנסות לעכב את התמיכה של ראש הממשלה בי". 

כשנשאל אם השר ליברמן פועל נגד ההתמודדות שלו לעיריית ירושלים השיב: "השר ליברמן לא נמצא בהקלטה הזו אך בשורה התחתונה כן. מותר לפעול למען מועמד אחר אך ההתערבות בתוך מפלגה אחרת בניסיון לפגוע במועמד זה לא לעניין. אני מציע לכל אחד להתעסק בענייני מפלגתו. יש דבר מעודד שלמדתי מההקלטה הזו. אם המועמדים כל כך מפחדים שאני אתמודד - כנראה שיש להם סיבה טובה. 

אלקין התייחס גם לעובדה שראש הממשלה עדיין לא הביע תמיכה פומבית במועמדותו ואמר כי "נתניהו התכוון להודיע פומבית על התמיכה בי לפני עשרה ימים, יש לחצים קואליציוניים בנושא. אני יכול להבין את ראש הממשלה במכלול הקואליציוני המורכב בו הוא צריך להתנהל בצורה זהירה. זה לא סוד שיש שני אנשים שמקדמים תמיכה במועמד משה לאון, הם אביגדור ליברמן ואריה דרעי, זה היה גם בבחירות הקודמות לעיריית ירושלים וזה חוזר עכשיו. מופעלים לחצים על ראש הממשלה כדי שלא תהיה תמיכה ומועמד רשמי מטעם הליכוד. ניסו לאסור עליי לרוץ אך זה לא קרה. יודעים שאני רץ מתוך ידיעה של ראש הממשלה ולוחצים שלא תהיה תמיכה פומבית שלו".

"כל מי שמנסה לפגוע בי בדרך כזו או אחרת - זה לא יעזור לו", הבהיר השר להגנת הסביבה. "יש תמיכה רחבה מאוד בליכוד במועמדות שלי, יותר מ-160 ראשי רשויות וראשי סניפים בכל הארץ חתמו על מכתב תמיכה בי ואני מרגיש לחלוטין שתנועת הליכוד מאחורי גם אם זה לא יתבטא כספית ורשמית. כרגע מתנהל משא ומתן ביני לבין כמה ראשי סניף ליכוד בירושלים על הליכה ביחד ברשימה". 

עוד אמר אלקין כי "יש לי שיח משלי עם ראש הממשלה ואני מעריך שהתמיכה הפומבית גם תגיע. היות והייתי לידו ואני מכיר את הקושי לנהל את המדינה גם פוליטית, אז אני מכבד את הקצב שלו לקבלת ההחלטות. בסקרים אני כרגע אני מועמד מוביל". 

לסיום השר אלקין התייחס לפגישת בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לראש ממשלה רוסיה ולדימיר פוטין: "לא הייתי במפגש אך קיבלתי עדכונים. אנחנו נמצאים שלושה חודשים לפני הבחירות לראשות ירושלים וכל יום בחודש יולי הוא יקר. הכוח בפגישות הללו שהתוכן שלהן לא הודלף. צריך לשמוע מה היה בתוך החדר ולא מה שאומרים מחוצה לו במסיבת העיתונאים. אני מכיר מפגישות אחרות את הפערים ואני ממתין לעדכון של חברי הקבינט". 

כשנשאל אם הוא בעד בדיקת פוליגרף של חברי הקבינט הישראלי על מנת למנוע הדלפות מהישיבות לאמצעי התקשורת, השיב חבר הקבינט: "את עמדתי בנושא אומר בחדר. עצם המצב שישיבות קבינט מודלפות זה חמור מאוד. אני זוכר את הנזק האדיר שנגרם בצוק איתן בגלל ההתנהלות הזו. זו חצייה של כל הקווים האדומים".

עריכה: איתמר זיגלמן