ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש הבוקר (חמישי) עם מתגייסי חטיבת הצנחנים ומתגייסי מג"ב, בבסיס תל השומר, וקיים עמם שיחה לקראת הגיוס, תוך שהוא מתייחס למצב המתוח בצפון ובדרום. "אנחנו מנהלים חזיתות קשות – גם בדרום וגם בצפון. בסופו של דבר המעמסה על הגנת גבולות המדינה והגנת המדינה נופלת עליכם. אנחנו סומכים עליכם, אנחנו מאמינים בכם", אמר ראש הממשלה. בסיום המפגש ליווה נתניהו שני מתגייסים בשרשרת החיול, יחד עם ראש אכ"א אלוף מוטי אלמוז.   

 
נתניהו אמר למתגייסים כי המשימה להבטיח את עתידה של ישראל היא גם זכות: "אתם הולכים לעבור הכשרה קשה וחשובה שתיתן לכם כלים, גם להגן על עצמכם וגם להגן על המדינה וזה מה שאני מאחל לכם. תגנו על המדינה ושמרו על עצמכם. תסתכלו תמיד אחד על השני, כל אחד מכם מגן גם על השני. אני יודע שאתם תצאו מכאן אנשים אחרים, הרבה יותר חזקים ממה שאתם חושבים, עם תרומה אמיתית להבטיח את עתידה של מדינת ישראל וזו המשימה הגדולה. משימה גדולה, ואני רוצה להגיד גם זכות גדולה שיש לכם".

נתניהו בבקו"ם. צילום: חיים צח, לע"מנתניהו בבקו"ם. צילום: חיים צח, לע"מ
 
בתשובה לשאלת המתגייסים על המצב בעזה אמר רה"מ: "אנחנו במערכה. זה כרוך בחילופי מהלומות, אבל בסופו של דבר זה מבחן של כוח רצון. אנחנו ממצים את כל האפשרויות, אבל אנחנו מאוד-מאוד נחושים להגן על גבולותינו. אנחנו נעשה מה שצריך כדי לשמור על הביטחון, לא רק של יישובי עוטף עזה, אלא של מדינת ישראל".