ראש הממשלה, בנימין נתניהו, דחה בימים האחרונים הצעה של רוסיה לקיים פגישת פסגה בין ראש נתניהו לבין יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן. ראש הממשלה הבהיר לנציגים שהגיעו וביקשו לברר כי הוא "לא מעוניין בפגישה לפני הצעת השלום האמריקאית, שתוצג על ידי ממשל טראמפ. כך דווח ע"י ערוץ 10.

הסירוב קשור ככל הנראה גם לקשר ההדוק של ישראל וארצות הברית, וככל הנראה ברצון שלא לפגוע ביחסים בין שתי המדינות ובין האישים. נתניהו וטראמפ נמצאים ביחסים קרובים, כשדרישותיה של ישראל בכל הקשור למתרחש בגבול הצפוני, מתקבלות, ואף נידונו במהלך פגישת הפסגה שהתקיימה בין טראמפ לפוטין לפני עשרה ימים.

במהלך השבוע האחרון חשף בן כספית כי רוסיה העבירה מחאה לישראל כיוון שלא אהבה את יירוט מטוס הסוחוי (מתוצרת רוסית) הסורי בידי ישראל. בכירים רוסים התקשרו לעמיתיהם הישראלים על מנת למחות על הפעולה, כשעל פי הרוסים, המטוס הסורי לא ביצע פרובוקציה ולא התכוון לתקוף את ישראל וניתן היה לתת לטייס הסורי אפשרות לחזור על עקבותיו לשטח סוריה. 

גורם מדיני הבקי בפרטי התקרית אמר ל"מעריב" כי במהלך המגעים הללו, שהתקיימו בין הצד הרוסי לצד הישראלי אתמול, הועברו לרוסים ראיות חותכות, ביניהן גם צילומי מסך המראים בבירור כי מטוס הקרב הסורי חצה את הגבול בין שתי המדינות וחדר לעומק של 2 ק"מ אל השטח הישראלי. בשלב הזה הרוסים הבינו את הפעולה הישראלית והתקרית חוסלה. "הרוסים מבינים את האילוצים שלנו ויודעים להעריך את העקרונות שלנו", אמר ל"מעריב" גורם ביטחוני. 

"הדגשנו בפניהם שאין לנו אפשרות לבדוק את כוונותיו של טייס סורי כזה או אחר, אבל יש לנו אפשרות לדעת אם הריבונות שלנו הופרה ואם מטוס קרב של משטר הנמצא איתנו במלחמה נמצא בשטח האווירי של ישראל. כל מטוס סורי שיחדור לשטח ישראל יופל וזה קו אדום מבחינתנו", הוסיף הגורם. המחאה הרוסית באה בעקבות ביקור בזק שנערך בישראל בתחילת השבוע, בו הגיעו שר החוץ הרוסי סרגיי לברוב, מלווה ברמטכ"ל הרוסי הגנרל ולרי גרסימוב, לפגישה דחופה עם ראש הממשלה נתניהו, שר הביטחון אביגדור ליברמן והרמטכ"ל גדי איזנקוט.