באופוזיציה מנסים להתנער היום (שבת) ממנהיג השמאל הבריטי ג'רמי קורבין, לאחר שדווח מוקדם יותר כי ביקר בקברי רבי-מחבלים פלסטינים בתוניסיה. ח"כ יאיר לפיד, יו"ר יש עתיד, כינה את יו"ר מפלגת הלייבור "אידיוט שימושי של הטרור הפלסטיני", בעוד שח"כ נחמן שי (המחנה הציוני) אמר כי הוא "מקרה אבוד" מבחינת מפלגת העבודה ומדינת ישראל.לפיד צייץ היום באנגלית: "אם אתם מאמינים לג'רמי קורבין כשהוא אומר שהוא חשב שהוא משתתף באירוע פלסטיני למען השלום (ואני לא מאמין לו לשניה) אז אתם חייבים גם לקבל את העובדה שהפלסטינים משתמשים ב'אידיוטים שימושיים' מהשמאל הרדיקלי על מנת לקדם את מטרת הטרור והרצח". 
ח"כ שי כתב בטוויטר: "קורבין הוא מקרה אבוד מבחינת מפלגת העבודה ומדינת ישראל. הוא אוחז בהשקפות פוליטיות  אנטי ישראליות שאף גובלות באנטישמיות. עם זאת אין לפסול בעטיו את מפלגת הלייבור וחבריה, שכן רבים בהם ידידי ישראל  והם משמרים ידידות זאת גם תחת ״מנהיגותו״ של קורבין". באפריל השעתה מפלגת העבודה את קשריה עם מפלגת הלייבור הבריטית בעקבות גילויי אנטישמיות בקרב חבריה.
עיתון הדיילי מייל הבריטי חשף היום סדרת תמונות בהן נראה קורבין מניח זר פרחים סמוך לקברי מתכנן טבח הספורטאים באולימפיאדת מינכן, עאטף בסיסו, מקים ארגון "ספטמבר השחור", אבו איאד, עוזרו פאקרי אל עומארי, ואחראי הביטחון של ארגון אש"ף הייל עבד אל חמיד הקבורים בתוניסיה.

"לחלוק כבוד"
 
קורבין עצמו התייחס בעבר לביקורו בתוניסיה וטען שהוא הגיע לחלוק כבוד ל-47 קורבנות הפצצת חיל האוויר הישראלי במדינה בשנת 85' במסגרת מבצע "רגל עץ", אך על פי העיתון, התמונות שצולמו נמצאות רחוק ממקום האנדרטה להרוגי ההפצצה, בה הושמדה מפקדת אש"ף במדינה בתגובה לרצח שלושה ישראלים על סיפון יאכטה בקפריסין.

ג'רמי קורבין מניח זר על קברי מחבלים ג'רמי קורבין מניח זר על קברי מחבלים


התמונות שחשף המייל מצטרפות לחשיפת עיתון הדיילי טלגרף, שפרסם אתמול סרטון מ-2013 בו השווה קורבין את התנהלותה של ישראל ביהודה ושומרון לכיבוש הנאצי באירופה במלחמת העולם השנייה.

בשבוע שעבר דווח כי קורבין השתתף באירוע זיכרון לשואה יחד עם דוברים אנטי-ציוניים שהשוו בין ישראל לנאצים. באירוע, שהתקיים ב-2010, השתתף פעיל פלסטיני בשם חיידר עיד שאמר כי הנאציזם "ניצח מפני שקורבנותיו הפכו לנאצים החדשים". עיד אמר בטקס: "אם יש משהו ללמוד מעזה של 2009, זה שהעולם טעה לחלוטין לחשוב שהנאציזם הובס ב-1945". 

כזכור, כ-70 רבנים בקהילה היהודית בבריטניה חתמו לפני כשבועיים על מכתב בו ביקרו את מפלגת הלייבור על אימוץ קוד התנהגות לטיפול באנטישמיות, שאינו תואם את ההגדרה הבינלאומית לגזענות כלפי יהודים. הצעד השנוי במחלוקת גרם לשלושה עיתונים יהודיים לפרסם את אותו מאמר מערכת על שעריהם, ובו אזהרה מ"איום קיומי על החיים היהודיים במדינה הזאת שמגולם בממשלה בראשות ג'רמי קורבין". 

באפריל נמחק חשבון הפייסבוק האישי של קורבין, לאחר שהתגלה כי הוא היה חבר בחמש קבוצות שהכילו תכנים אנטישמיים. הקבוצות הכילו תכנים על הכחשת שואה ותיאוריות קונספירציה.

מפגין נגד האנטישמיות במפלגת הלייבור. צילום: AFPמפגין נגד האנטישמיות במפלגת הלייבור. צילום: AFP