שר התחבורה ישראל כ"ץ הודיע הבוקר (רביעי)  על ביטול העבודות המתוכננות בסופי שבוע להצבת קורות הפלדה של גשר יהודית מעל נתיבי איילון. העבודות אמורות להתחיל ב-31 בחודש מיום שישי בשעה 18:00 עד שבת באותה שעה, ובמהלכן, צד אחד של נתיבי איילון היה אמור להיסגר לתנועה. העבודות היו אמורות להימשך במשך שישה סופי שבוע לצורך הקמת גשר להולכי רגל ורוכבי אופניים.

בעקבות ההודעה על ביצוע העבודות, מחו ח"כים מהסיעות החרדיות ודרשו שלא לבצע את העבודות בשבת ואף נוצר חשש ממשבר קואליציוני אם העבודות אכן יתבצעו. הבוקר הודיע כ"ץ כי הורה לחברת נתיבי איילון, שהיא חברה ממשלתית הכפופה למשרדו ומבצעת את הפרויקט עבור עיריית תל אביב, להקפיא את התוכנית ולהגיש תוכנית חלופית להקמת הגשר בשעות הלילה המאוחרות כפי שנעשה בעבר כמקובל בארץ ובעולם.

בהודעתו ציין כ"ץ כי "הודעה של עיריית תל אביב - יפו שפורסמה אתמול באמצעות חברת "נתיבי איילון" על הקמת גשר יהודית וסגירת ציר נתיבי איילון לתנועה במהלך שישה סופי שבוע, לצורך ביצוע העבודות, היא הודעה מקוממת ומיותרת". 

התקפלות מפוארת? כ"ץ. צילום: אבשלום ששוני

לדברי השר כ"ץ, "גם דרך הביצוע שנבחרה להקמת הגשר נראית כבעייתית ועלולה לפגוע פגיעה קשה ולא מידתית בכלל הציבור במהלך סופי השבוע. כ"ץ ציין כי הורה לחברת נתיבי איילון, המבצעת את הפרויקט עבור עיריית תל אביב - יפו, להקפיא לאלתר את ביצוע כל העבודות המתוכננות להקמת הגשר ולהגיש לו בהקדם תכנית לביצוע העבודות בדרכים אחרות, כולל במהלך שעות הלילה המאוחרות, כפי שנעשה במקרים דומים בעבר וכמקובל בארץ ובעולם".

בעיריית תל אביב דחו את טענותיו של כ"ץ והודיעו כי מי שמבצעת את העבודות היא נתיבי איילון, שכפופה למשרד התחבורה. "אין לנו חלק בכך", הדגישו בעירייה.