ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר (חמישי), עם המראתו לליטא, לדברי שר התחבורה ישראל כ"ץ, שהודיע כי החליט למנוע את קיום עבודות הקמת גשר "יהודית" בתל אביב בשבתות. לדבריו, "אני לא חושב שזה סביר לסגור תנועה, בשיא התנועה באמצע השבוע באיילון. אני חושב שהדבר הזה מובן וגם יילקח בחשבון. אני לא חושב שתהיה הפרעה כלשהי בתנועה".

ראש הממשלה מדבר לפני העלייה למטוס. צילום: אריאל כהנא

"הוזמנתי לפסגת המדינות הבלטיות",  אמר רה"מ לכתבים בפתח המטוס. "זו הפעם הראשונה שראש ממשלת ישראל מבקר בליטא ומוזמן לפסגה הזו. זה משקף את המעמד העולה של ישראל בעולם. אנחנו כמובן מעוניינים להדק את הקשרים הכלכליים והמדיניים עם המדינות הללו, כפי שהן מעוניינות לעשות איתנו. אני גם מעוניין לאזן את היחס הלא תמיד ידידותי של האיחוד האירופי אל מול מדינת ישראל, על מנת שנשיג יחס הוגן יותר ואמיתי יותר אל מדינת ישראל. אני עושה זאת באמצעות מגעים עם גושי מדינות בתוך האיחוד האירופי, מדינות מזרח אירופה, עכשיו עם המדינות הבלטיות וגם כמובן עם מדינות אחרות".


ראש הממשלה מדבר לפני העלייה למטוס. צילום: אריאל כהנא

"מעבר לכך", הוסיף, "הביקור בליטא, כמובן מזכיר לנו את היהדות המפוארת שהייתה שם על השיאים הכבירים שלה ועל התהומות של טרגדיית השואה. יש לזה גם היבט אישי, המשפחה של אבי ואמי זיכרונם לברכה באו מליטא בסוף המאה ה-19 והמאה ה-20, גם בזה אני אגע בביקור הזה.

כשנשאל אם ישראל ויתרה על הציפייה שלה שארה"ב תכיר ברמת הגולן כישראלית לאור דברי בולטון, שטען כי הנושא לא נמצא על הפרק, השיב נתניהו: "שאני אוותר על דבר כזה? לא יכול להיות".

אתמול הורה שר התחבורה לחברת נתיבי איילון להקפיא לאלתר את ביצוע העבודות המתוכננות להקמת גשר יהודית מעל נתיבי איילון, ולהגיש לו בהקדם תכנית לביצוע העבודות בדרכים אחרות, כולל במהלך שעות הלילה המאוחרות.

קודם לכן, מסר כ"ץ כי ההודעה של עיריית תל אביב על הקמת הגשר וסגירת ציר נתיבי איילון לתנועה במהלך שישה סופי שבוע, לצורך ביצוע העבודות, היא הודעה מקוממת ומיותרת. לדברי השר כ"ץ, גם דרך הביצוע שנבחרה להקמת הגשר נראית כבעייתית ועלולה לפגוע פגיעה קשה ולא מידתית בכלל הציבור במהלך סופי השבוע.