בצל הסכם שיתוף הפעולה שנחתם בין איראן לסוריה, המאפשר לכוחות מטהרן להמשיך להתבסס במדינה, שלח הערב (שלישי) השר לביטחון פנים, גלעד ארדן, מסר מאיים לנשיא סוריה בשאר אסד. בראיון בתכניתם של בן כספית ואריה אלדד ב-103fm טען השר מהליכוד כי "אם נאלץ לפעול בסוריה - המחיר שהוא ישלם יגדל".

"נוכחות איראנית בסוריה קיימת כבר עשרות שנים", הסביר ארדן בפתח דבריו, והוסיף: "היעד להתבססות איראנית שיכול לפגוע במדינת ישראל נולד מתוך הבלאגן בסוריה. אז קמנו ואמרנו 'עד כאן'. טווח הטילים שאיראן בונה בסוריה יכול להגיע לישראל גם מחלקה הצפוני של סוריה. נחתם כעת הסכם כסוג של קומבינה, שמאפשר לאסד לשלוט על רוב חלקי סוריה במסווה של סיוע למדינה".

"התבססות איראן בסוריה אינה לגיטימית", המשיך ארדן, "אנחנו רואים בזה כאיום על קיומנו ונפעל לסלק את איראן משם. הנושא נמצא בראש סדר העדיפויות שלנו, האיראנים וארצות הברית מבינים זאת, ולכן אני יכול לומר שגם הניסיון הזה לתת לאיראנים לגיטימציה להתבסס בסוריה לא יעבוד. כשאסד היה במלחמה בארצו היה לו הרבה פחות מה להפסיד. כעת שלטונו התייצב בחזרה בסוריה, אם אנחנו נאלץ להמשיך ולפעול במדינתו - המחיר שהוא ישלם יהיה גדול יותר".

 


בהמשך, התייחס ארדן לתקרית האלימה בקריית חיים, בה הותקפו שלושה אזרחים ערבים, והבהיר: "המשטרה לא שללה עוד כיוונים, אך אם אכן יימצא שהמניע לתקרית האלימה היא לאומנית, אני רוצה לנצל את הבמה הזו ולומר שפשע שנאה הוא פשע שנאה לכל דבר, ללא קשר לדת או לאום כזה או אחר. אם מישהו חושב שעל רקע גזעני צריך להכות באדם באלימות, אני מקווה שהוא לא יהיה במפלגה שלי ולא באף מפלגה אחרת, אלא בבית הסוהר".

בתוך כך, השר לביטחון פנים מחא גם נגד החלטת בג"ץ לאפשר לנשים חולות סרטן מרצועת עזה להגיע לטיפול בישראל, זאת בניגוד לעמדת הגורמים הביטחוניים: "אנחנו מתמודדים נגד ארגוני טרור שלא מכילים על עצמם שום כלל הומניטרי. אנחנו בוודאי לא רוצים לנהוג כמותם, אך צריכים לשמור על כלים לפעולה נגדם. זה לא יכול להיות שבג"ץ פסק שיש לדון בכל מקרי לגופו בסוגיה הזו. באותה נשימה כתוב בהחלטת בג"ץ שאותן חולות לא יכלו לקבל את הטיפול הרפואי בירדן כי הרשות הפלסטינית לא משלמת על החובות שלהם. אנחנו אמנם לא משלמים את עלות הטיפולים של אותן נשים, אך ברגע שאנחנו מאפשרים את הכניסה של אזרחים עזתים לטיפול בישראל, אין לאזרחים אינטרס לשנות את המצב ברצועה. יש להם פתרון".

על משבר חוק הגיוס, וההערכות ביחס להקדמת הבחירות הכלליות לכנסת, בעקבות אי הסכמות על החוק, אמר: "אני לא רואה בחירות בקרוב. אם נצליח לשכנע את המפלגות החרדיות שחוק הגיוס הוא צודק ובאיזונים הנכונים, אז אין סיבה לקצר את ימיה של ממשלה לאומית".