ירדן דוחה את ההצעה האמריקאית לקונפדרציה שהעלה היום יו״ר הרשות בפגישה עם שלום עכשיו. בהודעה נכתב כי "זה לא מונח על השולחן. רק מדינה פלסטינית ובירתה מזרח ירושלים", נמסר בהודעה.

מוקדם יותר היום, יו"ר הרשות הפלסטינית, מחמוד עבאס, המנסה בשבועות האחרונים להעביר את המסרים שלו דרך שיחות עם גורמים ישראלים ומשלחות אשר מגיעות אליו, התייחס בפגישה עם פעילי שלום עכשיו, להצעות האחרונות שקיבל על מנת להמשיך את תהליך השלום, ועל הניסיונות ליצור משוואה חדשה באזור. "צוות המשא ומתן מטעם נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, הציע תכנית מדינית שבסיסה קונפדרציה עם ירדן", אמר. על פי הפעילים, אבו מאזן הודיע שיסכים לתכנית כזאת רק אם ישראל תהיה חלק מהקונפדרציה. 

  
במפגש השתתפו גם המנכ״לית החדשה של הארגון, שקד מורג וחברי הכנסת מוסי רז (מרצ) וקסניה סבטלובה (המחנה הציוני). אבו מאזן טען כי קושנר וגרינבלט "שאלו אותי האם אני מאמין בפדרציה עם ירדן". אמרתי: 'כן', אני רוצה קונפדרציה משולשת עם ירדן ועם ישראל. שאלתי אם הישראלים יסכימו להצעה כזו". לדבריו, ארצות הברית עוינת כלפי הפסטינית ו״סוגרת את תהליך השלום. ארה״ב רוצה לחסל את אונר״א לגמרי". לאחר מכן הוסיף כי מבחינתו 
הוא תומך בביטחון לישראל ותומך במציאת פתרון לבעיית הפליטים.

אבו מאזן הוסיף: "70% מתושבי עזה הם פליטים. מרביתם חיים על הסיוע של אונר"א. אז הנשיא טראמפ אומר לבטל את אונר״א ולתת סיוע הומני לתושבי עזה. איך ייתכן שמחד מבטלים את אונר״א ומאידך מסייעים לפלסטינים בצורה הומנית?".  לדבריו ישראל היא שמסרבת למשא ומתן עם הפלסטינים: "הרוסים יזמו מפגשים פעמיים, וכך היפנים, ההולנדים והבלגים, אך נתניהו מסרב לפגוש אותי". כמו כן הוסיף, על פי המשתתפים בשיחה, כי התיאום הביטחוני עם הצבא והשב"כ נמשך וכי הוא נפגש באופן קבוע עם ראש השב"כ: "אין לי שום קשר עם ממשלת נתניהו, אבל עם ראש השב"כ אנו יושבים תכופות. וגם מסכימים על 99 אחוז".

אבו מאזן הוסיף שהוא בעד חזון שתי המדינות ושהוא בעד מדינה מפורזת וכי נאט"ו ישמרו על הביטחון. אבו מאזן הוסיף: "יש לי בעיה עם נתניהו, לא עם הליכוד". הוא הדגיש כי הוא "נגד יוזמת טראמפ", הוסיף כי נפגש עמו ארבע פעמים, אך סיפר כי אין ביניהם קשר כרגע, אך לעומת זאת הוא נפגש עם ה-CIA.

ח״כ מוסי רז, שהיה בשיחה סיפר כי "אבו מאזן חזר על מחויבותו לפתרון שתי המדינות - הסכם שלום בגבולות 67’ הכולל חילופי שטחים ופתרון צודק ומוסכם לבעיית הפליטים. נוכחתי לדעת, שוב, שיש פרטנר אמיתי ברמאללה. כולי תקווה שיימצא כזה גם בירושלים, ושהניסיונות לייצר מצג שווא לפיהם האופציה היחידה היא לחיות על חרבנו, ייפסקו". לסיום איחל שנה טובה לאזרחי ישראל, הביע את תקוותו לשלום והוסיף: "אנחנו המדינה היחידה שמוכנה להיות מדינה מפורזת. במקום נשק נבנה בתי ספר ובתי חולים. שנאטו ישמור על הביטחון".