איגוד השידור האירופי שלח את רשימת התנאים שנדרשים ממדינת ישראל במסגרת אירוח האירוויזיון לשנת 2019, ביניהם אי מניעת כניסתם של אנשים לארץ וקיום חזרות בשבת. השר גלעד ארדן מיהר לגנות את הדרישות וטען כי זו חוצפה. יו"ר מרצ, תמר זנדברג מיהרה להסכים עם הדרישות של האיגוד, ואמרה היום (שלישי) אצל ינון מגל וענת דוידוב ב-103FM: "זו באמת חוצפה שישראל משתייכת למפעל אירופי. היינו רוצים להיות דמוקרטיה כמו כל העמים ללא משטרת מחשבות בגבול על סמך עמדה פוליטית. אלו תנאים שכל מדינה מסכימה להם מבלי לחשוב פעמיים. השר לביטחון פנים לא רק מפעיל משטרה פוליטית בגבולות לפי קריטריונים שאיש לא יודע מה הם, הוא גם מצפה שזה גם מה שימנע את אירוח האירוויזיון". 

"ממשלה שמפחדת שיראו מה היא עושה היא ממשלה שיש לה מה להסתיר או שהחוק מטופש ויש להסיר אותו", הדגישה זנדברג. "הזכייה באירוויזיון היא מקור לגאווה. במקום לנצל את האירוע עבור נורמליזציה של מדינת ישראל, שנוכל להשתתף בתחרות הזמר ככל העמים ולהפוך את הדבר הזה למוקד תיירות, אופטימיות ושמחה, לקחנו את מדיניות הממשלה ההזויה, שרודפת אנשים, עוצרת אותם בגבולות ומתשאלת אותם בגלל הדעות הפוליטיות שלהם שלא כחוק והפכנו אותה למדיניות האירוויזיון".


ח"כ נחמן שי, שהיה בעבר מראשי רשות השידור, התייחס לדרישות האיגוד האירופי: "אני מכיר את האיגוד האירופי מצוין. הוא ארגון קשוח ויש לו כללים. הממשלה הפכה את האירוע המוזיקלי לאירוע פוליטי והאיגוד האירופי, שקורא עיתונים, הבין שהוא נפל על מדינה משונה שמתנהלת בצורה לא כל כך מקובלת שלא מאפשרת לקיים חזרות בשבת. מה יש לשר לביטחון פנים? אם יהיו טרוריסטים שרוצים להיכנס לישראל- נמנע את זה. יש חוק ואנחנו נקיים אותו. תנועת ה-BDS לא תופיע בשעריה של מדינת ישראל. איבדנו את השכל הישר ואת הקומנט-סנס".

ינון מגל, שהיה מיוזמי החוק שמונע כניסה לישראל לכל אלו שפועלים כנגדה, התייחס לדברים: "רבותיי חברי הכנסת, יש חוק במדינת ישראל, בגלל האירוויזיון צריך לשנות חוקים? אתם לא מבינים את רוח החוק שאומר שמי שפועל נגד מדינת ישראל לא צריך להיכנס לכאן? למה שלא ידרשו גם שיסתיים הכיבוש?". 

"אף אחד לא פועל נגד מדינת ישראל", השיבה זנדברג, "הרצון שישראל תהיה דמוקרטית- ליברלית ותמנע משליטה צבאית על עם אחר הוא רצון למען מדינת ישראל. כל שביקשו באיגוד הוא לא למנוע כניסה של אנשים למדינה על בסיס הדעות הפוליטיות שלהם. זה דבר מובן מאליו שלא היו אמורים לכתוב אותו בכלל". 

דוידוב הביעה עמדתה בהתעסקות הממשלה באירוויזיון: "ההתעסקות הזו עושה נזק עצום לתדמית של מדינת ישראל. עד שנטע ברזילי הביאה לנו את הכבוד הזה אחרי 20 שנה. מה זו ההתנהלות הזו? מה הפחד שלהם?". ח"כ נחמן שי סיכם: "האירוע הזה אמור להפגין את העוצמה הרכה של המדינה, במטרה להראות את הפנים היפות של מדינת ישראל והערכים שלנו. אני נדהם איך אנחנו מצליחים להרוס את זה. אלו לא דרישות מופרכות, אנחנו מוציאים דברים מפרופורציה במקום לקרוא לכולם לבוא לשמוח איתנו. אם אני הייתי שר התיירות הייתי מוריד את מחירי המלונות בישראל באותו שבוע כדי למלא את הארץ בתיירים".