שליח האו"ם למזרח התיכון, ניקולאי מלאדנוב, התייחס הערב (רביעי) להחלטת בג"ץ שאישרה את פינוי הכפר הבדואי חאן אל אחמר, שנמצא בסמוך לכפר אדומים ביהודה ושומרון, וטען כי מדובר בעבירה על הדין הבינלאומי.  "האום קרא בעבר לישראל לעצור את הריסת הכפר והניסיונות להעביר ממקומן אוכלוסיה בדואית בגדה המערבית". עוד הוא הוסיף כי "ההריסות הללו חותרות נגד פיתרון שתי המדינות והן מנוגדות לחוק הבינלאומי".

כזכור, הבוקר אישר בית המשפט העליון לפנות את הכפר הבדואי, שנמצא בשטחי C וללא תוכנית מתאר, ולהעביר את תושביו לאתר אחר, וזאת למרות התנגדות התושבים שטענו כי הם גרים באזור עוד מלפני שנת 67', אז ישראל כבשה את האזור מידי הירדנים. הרכב שופטים בראשות המשנה לנשיאת בית המשפט העליון חנן מלצר, קבע כי "אין דרכו של בית משפט זה להתערב בסדרי העדיפויות של המדינה ולהורות לה לאכוף את הדין". בפסק הדין נקבע כי אין עוררין על כך שהבנייה בכפר חאן אל אח'מר, הסמוך למעלה אדומים, בלתי חוקית.
"פסק הדין סקר את השתלשלות ההליכים ומצא כי כפי שלא היה מקום להתערב בעבר בהחלטה להשהות את ביצוע צווי ההריסה, כך אין מקום להתערב בהחלטה לבצע את צווי ההריסה. פסק הדין ניתן לאחר כתשע שנים של התדיינויות שבמסגרתן הוצעו ונבחנו חלופות שונות". עוד ציינו השופטים כי פסק הדין הוא "נקודת המוצא ונקודת הסיום" של הסוגיה.

בפברואר 2017 חילק המנהל האזרחי כ-40 צווי הריסה לכל המבנים בחאן אל־אחמר, כחלק ממהלך של פינוי הכפר. במאי 2018 פסק בג"ץ שאין עילה להתערב בהחלטת שר הביטחון לממש את צווי ההריסה האמורים. על הפינוי המיועד נמתחה ביקורת מצד מדינות באירופה ומצד מחוקקים בארצות הברית. במקומו של הכפר מתוכננת לקום שכונה חדשה של כפר אדומים - "נופי בראשית" - ובה 322 יחידות דיור.