לאחר שמוסקבה האשימה את ירושלים בתקרית הפלת המטוס הרוסי, הביעה ישראל היום (שלישי) בשעות הצהריים את צערה על מותם של 15 החיילים הרוסים, אך הטילה את האחריות המלאה לאירוע על משטר אסד, שצבאו הפיל את המטוס הרוסי. בתוך כך, בצה"ל אישרו כי ישראל תקפה מתקן של הצבא הסורי שממנו היו אמורות לעבור מערכות לייצור נשק עבור איראן וחיזבאללה. תקיפה בלטקיה

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין התייחס מאוחר יותר לתקרית, ואמר כי "המטוסים הישראלים לא יירטו את המטוס שלנו. מדובר בשרשרת תקלות מצערת". כמו כן, הוא הבהיר כי התגובה הרוסית "תבטיח את בטיחותם של אנשי הצבא הרוסי על אדמת סוריה", ואמר כי "רוסיה עדיין צריכה לבחון את מה שהתרחש".  

גורם מדיני מסר כי "ישראל עומדת בקשר רצוף עם גורמי הממשל וגורמי הצבא הרוסיים בכל הדרגים ומעבירה להם פרטים". כמו כן, לדברי גורם בכיר, ראש הממשלה בנימין נתניהו צפוי לשוחח על התקרית עם מקבילו הרוסי, ולדימיר פוטין.

בהודעה הרשמית מטעם דובר צה"ל נאמר כי "ישראל מביעה צער על מותם של אנשי צוות המטוס הרוסי שהופל הלילה כתוצאה מפגיעת אש נ״מ סורית. ישראל מטילה את האחריות המלאה לאירוע על משטר אסד שצבאו הפיל את המטוס הרוסי. ישראל רואה גם באיראן ובארגון חיזבאללה שותפות באחריות לאירוע מצער זה".

בתוך כך, בצה"ל, כאמור, אישרו את התקיפה: "מטוסי קרב של צה"ל תקפו הלילה מתקן של הצבא הסורי ממנו עמדו להעביר מערכות לייצור נשק מדויק וקטלני עבור איראן וחיזבאללה בלבנון. נשק זה נועד לתקוף את ישראל ומהווה איום בלתי נסבל כלפיה. בין צה"ל לצבא הרוסי פועל מנגנון מניעת חיכוך שסוכם בין מנהיגי המדינות והוכיח עצמו מספר רב של פעמים בשנים האחרונות. מנגנון זה פעל גם הלילה".

בצבא אמרו גם כי מתחקיר ראשוני של האירוע עולות מספר מסקנות, שהמרכזית שבהן היא שבעת שיגור הטילים שפגעו במטוס הרוסי, על ידי הצבא הסורי, מטוסי חיל האוויר היו כבר בשטח ישראל.

בהודעה הרשמית צוינו המסקנות הבאות:

א. ירי נ״מ ( טק"א) סורי נרחב ולא מדויק הביא לפגיעה במטוס הרוסי ולנפילתו.

ב. כאשר צבא סוריה שיגר את הטילים שפגעו במטוס הרוסי, מטוסי חיל האוויר כבר היו בשטח ישראל.

ג. בזמן שבוצעה התקיפה כנגד היעד בלטקיה, המטוס הרוסי שנפגע לא היה במרחב הפעולה.

ד. סוללות הנ"מ הסוריות ירו ללא הבחנה ולהבנתנו לא טרחו לוודא שאין מטוסים רוסיים באוויר.

עוד ציינו בדובר צה"ל כי "ישראל תעביר לממשלת רוסיה את כל המידע הנחוץ לבירור האירוע ולאישוש העובדות שעלו בתחקיר זה".