ישראל איינהורן, יועץ בכיר של שר הביטחון אביגדור ליברמן הודיע כי הוא מתפטר מתפקידו, כדי לאפשר את מינוי אמו, פרופ' טליה איינהורן, להיות חברה בוועדה לאישור מינויים בכירים בשירות המדינה. שר התיירות יריב לוין התייחס הערב (רביעי) לפרשה בתוכניתם של אריה אלדד ורוני בר און ב-103FM ואמר כי נוצרה "מציאות מטורפת" שמרחיקה אנשים כשירים מתפקידים ציבוריים.

"אנחנו נמצאים במציאות מטורפת שמרחיקה אנשים טובים ובעלי יכולות מוכחות מהשירות הציבורי בגלל תהליכי מינוי בלתי נסבלים באורכם ובתוכנם. עד היום התרגלנו למצב בו כל מינוי נבדק וכעת גם בג"ץ העלה את המדרגה והודיע שיבחן לא רק את מי שיתמנה אלא גם את מי שאמור לשבת בוועדה עצמה. החד גדיא הזה נמשך וזה אבסורד", אמר השר לוין.
"תפקיד הוועדה הוא לבדוק את הכשירות של האנשים שמונו על ידי השרים הרלוונטיים, קרי לבדוק אם אדם לא נמצא בניגוד עניינים והוא פסול מסיבה כלשהי", הוסיף השר. "הצעתי בעבר שמינויי בכירים יעברו הליך של שימוע בכנסת. לא רק בהיבט של בדיקת כשירות הבכירים אלא גם כדי לשמוע את עמדתם בנושאים שונים. ההצעה שלי לא התקבלה בגלל שופטי ישראל ומחשש שגם במינוי לבית המשפט יעברו הליך שימוע שכזה".
 


על הטענה שבכל מקרה מינויים יגיעו לבג"ץ השיב שר התיירות: "כשהיו דיונים בנושא תאגיד השידור הציבורי אמרתי לראש הממשלה שאפשר לפנות באופן ישיר לנשיאת בית המשפט העליון ולחסוך את הזמן כדי שהיא תעביר את הרשימה לשר התקשורת. אנחנו נמצאים במצב לא תקין ולדעתי נעשה עוול לשני אנשים שראש הממשלה מינה. אני חושש שנגיע למצב בו אנשים טובים ישאלו את עצמם מדוע כדאי להם להיכנס לתפקיד ציבורי אם זה התהליך שהם נאלצים לעבור. זה אסון לשירות הציבורי".
 
בהמשך התייחס לוין לביקורה של קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, בישראל ועל כך שהתנתה את הביקור בהבטחה שלא תתבצע הריסת הכפר חאן אל אחמר. "את חאן אל אחמר היה צריך להרוס כבר מזמן ואני משוכנע שהוא אכן ייהרס", אמר לוין. "אני יכול להבין את הרגישות של הגעת מנהיג זר לישראל אך אין שום צורך להרוס את המקום דווקא בהגעתה של הקנצלרית. אפשר היה לעשות זאת לפני או אחרי הביקור".
 
"האיחוד האירופי עושה כאן דברים חמורים ובלתי נסבלים והממשלה הנוכחית, בניגוד לעבר, נלחמת בו", הוסיף השר. "אני לא בטוח שהנושא הזה הוא דווקא פנימי. אין ספק שכלפי חוץ זה נראה לא טוב ואין לנו עניין להעמיד אותה במבוכה הזו. מצד השני ההחלטות על חאן אל אחמר הם שלנו והוא אכן ייהרס".