"אנחנו בשיטתיות מפרקים את היכולת המנהרתית של חמאס, הם צריכים להבין שלא כדאי לנסות אותנו", כך אמר הערב (חמישי) ראש הממשלה בנימין נתניהו לאחר חשיפת מנהרת הטרור שחדרה כ-200 מטרים לתוך ישראל.
את הדברים אמר ראש הממשלה בסיור על המשחתת האמריקנית שעגנה בנמל אשדוד. עוד הוסיף: "ובאשר ליהודה ושומרון - אנחנו נחושים לפעול נגד הטרור בכל מקום, למצוא את המרצחים, למצוא את המפגעים - אנחנו פועלים בכל המרחב - סוריה, עזה ובמקומות רבים אחרים שלא אפרט, בכל הנחישות הדרושה כדי לשמור על ביטחון ישראל".

כזכור, כוחות צה"ל ניטרלו היום מנהרת טרור מחירבת זחאעה, הנמצאת במרכז רצועת עזה לשטח ישראל. זוהי המנהרה ה-15 במספר שזוהתה ונוטרלה מאז אוקטובר 2017. היא מתחברת לקשת מנהרות לחימה בתוך עזה. מספר שעות מאוחר יותר, מחבל דקר חייל מילואים בחזהו ובפניו ופצע אותו באורח בינוני בצומת חווארה שבשומרון. כוח צה"ל שהיה במקום ירה לעבר המחבל, אולם הוא עלה לרכב שהיה במקום והצליח להימלט.

צילום: מרק ישראל סלם


עוד הוסיף נתניהו במהלך הסיור: "אנחנו כאן בביקור ראשון מזה 19 שנים של משחתת אמריקנית בנמל אשדוד. יש משמעות לביקור הזה. זה מסמל את הברית העמוקה בין ישראל לארה"ב. המשחתת הזאת פועלת מול הטרור בסוריה, והברית בין ישראל לארה"ב הדוקה מאוד בכל כך הרבה תחומים, הדוקה במיוחד בתחום הביטחוני. אנחנו נחושים לפעול כדי להגן על עצמנו מול ההתבססות האיראנית הצבאית בסוריה ונגד פעילות הגרורות שלה. הנשיא טראמפ נתן תמיכה מלאה למדיניות שלנו והעובדה שהמשחתת הזאת מבקרת כאן היום זה ביטוי לאותה תמיכה אמריקנית. אני חושב שהמסר הזה נקלט ברחבי המזרח התיכון, ואני חושב שהוא נקלט אפילו מעבר למזרח התיכון".