לאחר שהצלם ופעיל הימין, ישראל מאיר, שהגיע לתעד את ההפגנה בבלפור במוצאי שבת האחרונה, סיפר אמש בתוכניתו של אראל סג"ל ב-103FM כי במהלך אותו ערב, אחד המפגינים תקף אותו, עלה לשידור היום (שלישי) דן בורוביץ', הטוען כי הוא אותו מפגין שהכה את מאיר, וביקש להביא את הצד שלו בסיפור.

ההפגנות בבלפור, קרדיט: דוברות המשטרה

שלום דן.
"שלום וברכה רועי ואראל".

תציג את עצמך, שאתה מבקש להגיב.
"קוראים לי דן ישראל, השם הקודם שלי הוא דני בורוביץ', בן 40, עוד ארבעה ימים בן 41. אני רוצה לספר לכם שנולדתי בתל אביב, אני גר בגבעת ים בגבול המזרחי של עיר הקודש, אני רב סרן במילואים, הייתי קצין בסיירת גבעתי, השתחררתי והתבלגנתי כי אף אחד לא דאג לי. מדינה שהשתמשה בי ארבע וחצי שנים אמרה תודה ביי. המשכתי לתת אהבה ולעשות מילואים והייתי מפקדת של סיירת חי"ר ועדיין מחזיק בתפקיד חשוב במילואים. מגיל 22 בגלל שקברתי את חבריי ושאלתי, על מה ולמה קברתי אותם בעזה? אמרתי 'תכנס לפוליטיקה ותשנה'. מגיל 22 זה מה שנאי עושה בחיים שלי".

לא רלוונטי לאירוע שהיה אתמול.
"אספר מה היה. הגעתי להפגנה בסביבות 23:00 בלילה, שכבתי על הכביש, דיברתי עם השוטרים, החליטו לפנות אותי בהדיפות, הרימו אותי. בכפפות של משי אמרתי להם 'אני אוהב אתכם', ישבתי עם הבחורה שבאתי איתה, עישנתי סיגריה ודיברתי עם שלושה חרדים שישבו לידי, אחלה גברים. ופתאום בא בחור, לא ידעתי שהוא ביביסט, הייתי בטוח שהוא מפגין...".

מתעד את ההפגנות.
"מאיפה אני יודע את זה? אתה חושב שאני עוקב אחריו?".

לאדם מותר לצלם.
"מותר לצלם, צריך לכבד. אין לי בעיה שבמרחב הציבורי יצלם מה שהוא רוצה, אני מכבד אותו, אבל הוא בא בטענת שווא ושאל אם אפשר לצלם את השלט, 'הליכוד מושחת', ואומר לה 'אני ליכודניק'. לא שמעתי את זה, היא אמרה לי בדיעבד, באתי ואמרתי לו 'תכבד אותה ותתרחק בבקשה'. הוא אמר 'אני אעשה מה שאתה רוצה', ואמרתי לו 'אתה לא תעשה מה שהוא רוצה'".

הוא יכול.
"אני אומר שהוא לא יכול"

זה לא החוק, אלא אם הוא נוגע. לצלם...
"יש לי שאלה, אתה הולך עם אשתך במרכז ומישהו בא להציק לך, מצמיד לה מרחק סנטימטר מהפנים ואומר 'אני אצלם מה שאני רוצה'".

אני אזוז לצד ולא אתקוף אדם אחר.
"לא תקפתי"

תקפת, עובדה שנעצרת, לא? המשטרה עצרה אותך?
"עיכבה אותי"

שאלו למה עשית.
"החוקר שחקר אותי שהיה אחלה גבר ולא אגיד את שמו, אמר לי מההתחלה 'יהיה בסדר אחי, הבנתי אותך'".

עוד יותר גרוע.
"אמרתי לו 'אחי, אם אתה מכבד אותי תתרחק ממני בבקשה'. הוא אמר 'אתה תוקף אותי'. אמרתי לו 'לא אני לא תוקף, אני מבקש יפה'. הוא מצמיד עוד פעם את המצלמה לפנים, ולקחתי צעד אחורה והתרחקתי".

ראיתי דברים אחרים בסרטון, ישראל על הקו, בוא ניתן לו להגיב.
"משפט אחרון, אחרי שהתרחקתי הוא שוב בא אחריי. רדפתי אחריו כדי להפחיד אותו. כשהוא דחף לי שוב את המצלמה לפנים והזזתי את המצלמה מהיד, היא לא נפלה ובאו ארבעה סמויים ועכבו אותי והייתי גבר ועשיתי מה שהתבקש".

תגובת הבחור.
ישראל: "בוקר טוב, אגיד לך: הסרטון דבר בעד עצמו. אני לא רוצה לפתוח, אני אסביר, לא שוחר מלחמה, אני לא בא לדחוף את הבחור בשידור חי, אבל הוא צריך לשלוט בעצמו יותר, אני ביקשתי רשות, התנהגתי בצורה מכובדת ואני לא חושב שאני צריך להתנצל מזה, ואני המום מדברי החוקר".