ראש הממשלה, נפתלי בנט, ושר הביטחון, בני גנץ, השתתפו היום (שלישי) בתרגיל "מרכבות האש" של צה"ל בבסיס הקריה במעמד הרמטכ"ל, רב-אלוף אביב כוכבי, ראש המל"ל, המזכיר הצבאי, ראש אמ"ן ובכירים נוספים. בתרגיל הוצגו תרחישי לחימה בכלל החזיתות, וכן נידונו שלושה תחומים: תמרון רב-מימדי בשטח האויב, מהלומות תקיפות עוצמתיות בנשק ובסייבר, והגנה רב-ממדית. 

ראש הממשלה אמר: "אנחנו יוצאים לדרך בתרגיל, מהארוכים בתולדות צה"ל, שמדמה עימות רב-זירתי בו זמנית על כל ההשלכות בכך. במקביל, יש פעילות מבצעית נרחבת ומתגברת של צה"ל, וזה גם מאתגר. אנחנו לא מחפשים עימות ולא רוצים עימות, אבל אנחנו מוכנים לכל תרחיש אם יהיה. האויב ידע שאם הוא יגרור אותנו לעימות - הוא ישלם מחיר כבר מנשוא". 

ראש הממשלה נפתלי בנט, שר הביטחון בני גנץ (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון,עמוס בן גרשום לע''מ)ראש הממשלה נפתלי בנט, שר הביטחון בני גנץ (צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון,עמוס בן גרשום לע''מ)

שר הביטחון גנץ הוסיף: "שמירה על ביטחון מדינת ישראל קשורה בשני עוגנים: בהפעלת הכוח, ובבניין הכוח בצורה מתמשכת. יש לי ניסיון אישי  בתרגילים מהסוג הזה, ואני יכול לקבוע שהתרגיל הזה עולה על כל קודמיו. הוא נוכח בכלל הזירות, קורה במפקדות, בשטח ובתיאום עם משרדי הממשלה".