חוזר לזירה המקומית: יו"ר הליכוד העולמי ושגריר ישראל באו"ם לשעבר דני דנון הודיע היום (חמישי) כי יתמודד בפריימריז הקרובים לרשימת הליכוד לכנסת. זאת על רקע המגעים לפיזורה, וההליכה המסתמנת לבחירות בעוד כארבעה חודשים. 

"לאחר שנים של עשייה למען מדינת ישראל בזירה הבינלאומית הגיע הזמן לחזור לעשייה בזירה הלאומית", ציין דנון בהודעתו. עוד הוא הוסיף כי "במשך 5 שנים נלחמתי עבור מדינת ישראל במסדרונות האו"ם, כעת הגיע הזמן לחזור ולתרום לנצחון המחנה הלאומי".

הוא התייחס גם למצב הפוליטי הנוכחי: "מדינת ישראל נמצאת בסחרור פוליטי מתמשך והגיעה העת לעצור אותו. רק ליכוד חזק וגדול יוכל להקים ממשלת ימין לאומית שתוביל ליציבות פוליטית". בנוסף, הוסיף דנון כי "אני סומך על 130 אלף חברי הליכוד שבפריימריז הקרובים יבחרו נבחרת טובה ואיכותית שתוביל את הליכוד לניצחון גדול בבחירות הקרובות. חברות וחברי הליכוד, בכנסת הקרובה אהיה השגריר שלכם בליכוד ובכנסת".

דנון המכהן כיו''ר הליכוד העולמי, כיהן במשך חמש שנים כשגריר ישראל באו"ם וכסגן נשיא העצרת הכללית של האו"ם. ביוני 2016 נבחר באופן תקדימי לראשות ועדת המשפט של האו״ם. קודם לכן כיהן כשר המדע, סגן שר הביטחון וחבר כנסת מטעם הליכוד.