נדין בלגוט בת ה-38, זוכה למחמאות רבות על עור פניה שנראה צעיר בעשר שנים לפחות. מה הסוד שלה? שגרת טיפוח טבעית לגמרי, הכוללת בין היתר גם "מיץ פלא" ממרכיב אחד בלבד: מיץ סלרי.

לדברי נדין, שתיית כוס מיץ סלרי מדי יום לא רק מטשטשת קמטוטים וקמטים עדינים, אלא עשויה אף לשפר מצבי עור שונים כמו אקזמה, פסוריאזיס ורוזצאה. היא מסבירה שמיץ הסלרי מסייע בסילוק רעלים, עשיר בנוגדי חמצון ותומך בייצור קולגן, חלבון חיוני לשמירה על גמישות העור. בנוסף, הוא מכיל ויטמינים C ו-A ומהווה, לדבריה, "בוטוקס טבעי".

סלרי ידוע בריכוז הגבוה של נוגדי חמצון, המסייעים במאבק בנזקי הגיל ובדלקות, הגורמים משמעותיים להזדקנות העור. תכולת המים הגבוהה שלו חשובה אף היא לשמירה על לחות העור וגמישותו. "למיצוי התועלת המרבית, מומלץ לשתות את מיץ הסלרי טהור, ללא תוספות. ניתן, עם זאת, להוסיף מעט מים, מיץ תפוחים או לימון לשיפור הטעם", הסבירה.

הכנת מיץ סלרי בבית:

הכנת מיץ סלרי בבית פשוטה למדי. יש לשטוף היטב צרור גבעולי סלרי, ולטחון אותם בבלנדר או באמצעות מוט בלנדר. לאחר מכן מומלץ לסנן את התערובת להסרת הסיבים. כדאי לצרוך את המיץ מיד לאחר ההכנה כדי ליהנות ממרב הערכים התזונתיים. ניתן גם לאחסן במקרר ולצרוך תוך 24 שעות.

האם מיץ סלרי אכן יעיל?

קשה לקבוע בוודאות את יעילותו של מיץ סלרי לטיפול בקמטוטים ובמצבי עור. עם זאת, תכונותיו הבריאותיות של הסלרי, כגון ריכוז נוגדי החמצון ותכולת המים הגבוהה, תומכות בהחלט בתועלת הפוטנציאלית שלו לעור.

חשוב לציין שמיץ סלרי אינו מהווה תחליף לטיפול רפואי מקצועי. במקרה של מצבי עור כרוניים, מומלץ להתייעץ עם רופא עור לקבלת האבחון והטיפול המתאימים.