תעלומה מקאברית מבהילה בימים אלו את תושבי מוסקבה, לאחר שגופות התגלו בתוך מזוודות נטושות בעיר. הקורבנות, שתי נשים צעירות, נמצאו במרווח של כשלושה שבועות זו מזו בשני מקומות שונים. במשטרה המקומית חוששים שמדובר ברוצח סדרתי בפוטנציה שאורב לנשים צעירות, והוא כבר זכה לכינוי Suitcase killer ("רוצח המזוודות").

 
על פי הדיווחים בכלי התקשורת ברוסיה, מומחים לזיהוי פלילי לא הצליחו למצוא את סיבת המוות של הנשים, וגם זהותן עדיין לא ידועה. עם זאת, גורמים במדינה משוכנעים שמדובר ברצח וטענו כי בין המקרים "יש קווי דמיון מדאיגים". במקרה הראשון, שהתרחש ב-8 באוגוסט, נמצאה גופה עירומה של צעירה בתוך מזוודה שחורה, ליד מגרש משחקים בפארק וורונטסובסקי, בדרום מערב העיר. אחת החוקרות במקרה, יוליה איבנובה סיפרה בזמנו שלא היו על גופה שום סימן של אלימות מכל סוג שהוא. 
 
חשש מרוצח סדרתי שאורב לנשים צעירות. צילום מסך, כלי התקשורת ברוסיהחשש מרוצח סדרתי שאורב לנשים צעירות. צילום מסך, כלי התקשורת ברוסיה
שתי הנשים היו עירומות ונדחסו לתוך מזוודות שחורות. צילום מסך, כלי התקשורת ברוסיהשתי הנשים היו עירומות ונדחסו לתוך מזוודות שחורות. צילום מסך, כלי התקשורת ברוסיה


המזוודה השנייה נמצאה בשבוע שעבר בידי רוכב אופניים ליד מרכז קניון במחוז לובלינו במוסקבה. כמו במקרה הראשון, המזוודה הייתה שחורה גם היא, הקורבן הייתה עירומה לחלוטין, ולא היו עליה שום סימנים של אלימות או אונס. על גבה היה קעקוע של כתר וציטוט. החקירה כעת בעיצומה.