ארבעה אפרוחים, שנולדו לברבורים שחורים ונאלצו לגדול בחודשים האחרונים ללא הוריהם, זכו להתאחד איתם בפארק הלאומי ברמת גן. בחמשת החודשים האחרונים קיבלו האפרוחים הקטנים טיפול מסור במחלקת הציפורים בספארי, שם דאגו להם לאוכל ולמתחם מחומם, עד שיהיו מספיק עצמאיים כדי לאכול בכוחות עצמם.

ראש עיריית רמת גן משחרר את הברבורים (צילום: דוברות ועיריית רמת גן)ראש עיריית רמת גן משחרר את הברבורים (צילום: דוברות ועיריית רמת גן)

אפרוחי הברבורים בקעו בחודש אפריל. ההתרגשות הייתה רבה, אבל לאחר כמה ימים הם נמצאו על ידי פקחים של הפארק מסתובבים ללא הוריהם. עד מהרה התברר כי הם לא יוכלו לשרוד ללא טיפול ראוי, ולמקום הוקפצה מנהלת מחלקת הציפורים שלי אלדד, שדאגה להעביר את האפרוחים לספארי, שם הם זכו ליחס מסור ודואג. עם הזמן, גדלו האפרוחים והם הפכו בוגרים מספיק על מנת שיוכלו להסתובב בחוץ לבדם.

אתמול (שני), האפרוחים הוחזרו חזרה אל הפארק ופגשו את הוריהם אחרי זמן ממושך שלא נפגשו. האפרוחים שוחררו על ידי ראש עיריית רמת גן, כרמל שאמה הכהן. בזמן שחרורם חזרה אל הטבע ראש העיר אמר: "הם בקעו מהביצים בתחילה הקורונה כאן באגם להורים קרן וגל. לטובתם, העברנו אותם למקום בטוח בספארי. האפרוחים חזרו לאגף הפארק הלאומי והתאחדו עם הוריהם".