דרמה מתרחשת מאז שעות הצהריים בבית סוהר הולבי הנמצא בסמוך לעיר אסקילטונה שבמרכז שבדיה. שני אסירים, איסק דוויט וחאנד מחאמד, המרצים עונשי מאסר בגין רצח, חטפו שני סוהרים בכותלי הכלא ומתבצרים במקום, כך דווח היום (רביעי) בעיתון השבדי "אפטונבלדט".

עוד דווח כי שני האסירים פרצו ככל הנראה לחדר השומרים כשהם חמושים בלהבים של סכיני גילוח ואז ביצעו את החטיפה. במקביל לכך, דיווח העיתון כי מצלמות האבטחה במקום כוסו. 

מסוק מעל הכלא  (צילום: Per Karlsson/TT News Agency/via REUTERS)מסוק מעל הכלא (צילום: Per Karlsson/TT News Agency/via REUTERS)במהלך הערב, שירותי בתי הסוהר במדינה אישרו כי אחד מבני הערובה שוחרר, תמורת פיצות קבב לכל האסירים השוהים באגף, אולם שני האסירים דורשים גם מסוק שימלט אותם מהכלא. לפי העיתון השבדי, הכוחות המיוחדים מכתרים את הכלא מבחוץ ונערכים לפרוץ פנימה. 

כלא הולבי, נחשב לאחד מבית הסוהר השמורים והמסווגים במדינה. ממלא מקום קצין הביטחון, יורגן מנורדין, הגדיר את המצב כ"קפוא" ואמר: "זה אירוע חמור מאוד". דובר המשטרה המקומית מסר לאתרי החדשות במדינה כי "יש מסוק שחג מעל בית הסוהר ומעבר לכך אני לא יכול להגיב על זה".