כוחות הביטחון של בורקינה פאסו החלו הבוקר (שבת) בהסתערות על בית מלון בעיר הבירה ואגאדוגו לאחר שחמושים של  ארגון אל קאעידה השתלטו על בית המלון, רצחו לפחות 20 בני אדם ולקחו בני ערובה. 

בית המלון "ספלנדיד" במרכז הבירה הוא שהותקף על ידי חמושי אל קאעידה. כוחות הביטחון במדינה מסרו כי כוח של הצבא הצליח לפרוץ ללובי של בית המלון. על פי הדיווח, חלקים מהמבנה עלו באש במהלך חילופי היריות בין החמושים לצבא.  ארגון "אל קאעידה במגרב" הודיע כי הוא לוקח אחריות על המתקפה. עד כה חולצו 126 בני ערובה כשמתוכם 33 הועברו להמשך טיפול רפואי בבית החולים ובנוסף, בין בני הערובה שחולצו נמצא גם שר העבודה המקומי. עדי ראייה סיפרו כי בין ההרוגים היו גם אזרחים אמריקאים אך אין כל אישור לכך. במהלך חילופי האש עם כוחות הביטחון נהרגו ארבעה מהחמושים.

לפני כחודשיים חמושים אסלאמיסטיים תקפו בית מלון החביב על תיירים מערביים בבמקו, בירת מאלי, השכנה לבוראקינה פאסו. החמושים השייכים לארגון אל קאעידה פרצו  בצעקות "אללה אכבר" למלון "רדיסון בלו" בבירה, מלון הנחשב לפופולרי בקרב תיירים והרגו 19 אזרחים. בין ההרוגים במתקפה היה אזרח ישראלי, שמואל בן הלל, שנהרג יחד עם שני אזרחים ממאלי, שישה אזרחים רוסים ואזרח צרפתי. אזרח ישראלי נוסף חולץ מהזירה בשלום. 

בהתחלה החמושים החזיקו ב-170 בני ערובה - 140 תיירים ועוד 30 אנשי צוות. בהמשך הם שיחררו כ-15 מהחטופים שידעו לצטט פסוקים מהקוראן ולאחר מכן שוחררו עוד 80 מבני הערובה. כוחות מיוחדים של צבא מאלי פרצו לבית המלון ובמהלך הפשיטה נהרגו שני מחבלים. אחד מעדי הראייה סיפר כי "החמושים נכנסו למלון והתחילו לירות. הם ירו בכולם בלי לשאול שאלה אחת, הם ירו בכל מה שזז". נשיא מאלי, איברהים בובאכר קיטה, שהה בזמן הפיגוע בפסגה אזורית בצ'אד ולאחר שחזר הודיע על שלושה ימי אבל. 

משקיפים של האו"ם שנכחו בזירת המתקפה טוענים כי 27 אזרחים נהרגו וכמו כן מספר חיילים מצבא מאלי. דיווחים סותרים על השתתפות כוחות מיוחדים צרפתים ואמריקאים במהלך הפעולה לשחרור המלון הגיעו ממספר גורמים במדינה.