הטלוויזיה הסורית דיווחה היום (חמישי) כי כוחות הצבא הסורי הצליחו להיכנס לעיר תדמור שנכבשה על ידי ארגון המדינה האסלאמית, דאעש, במאי אשתקד.
בדיווח נאמר, כי "כוחות הצבא מתקדמים לעבר העיר". דאעש, כמו גם ג'בת א-נוסרה המזוהה עם אל-קאעידה, אינם נכללים בהסכם הפסקת האש.
  

עוד נאמר, כי "חיל האוויר הסורי המשיך להפציץ מוצבים של ארגון הטרור דאעש, הנמצא ברשימת הטרור הבינלאומית, בערים תדמור וכרייתין בפרברי חומס".
  מקור צבאי סורי בכיר אמר לסוכנות הידיעות הרשמית, סאנ"א, כי "הצבא יחד עם מיליציות ההגנה העממית, השתלטו על ההרים שבצפון ובמערב הר א-טאר, שליד תדמור, וכן על משולש תדמור לאחר שהשמידו את מוצבי ארגון הטרור דאעש".
 
המקור הוסיף עוד, כי חיל האוויר גרם לנזקים כבדים בקרב ארגון המדינה האסלאמית, וניתק אותו מקו האספקה שלו - כביש תדמור-אסוחנה בפרבים המזרחיים. בנוסף, הפגיז חיל האוויר את מוצבי הארגון באזור סכר ואדי אביד, וממערב לשדות החקלאיים שבפרברי העיר תדמור, וכן בכפר אום-סהריג', 70 ק"מ ממזרח לעיר חומס.
 
בדיווח נאמר, כי מדובר בהישגים גדולים לצבא ולמיליציות העממיות שהחלו את המתקפה לפני כמה ימים, וכבר אתמול השתלטו על הר אל-היאל שבדרום מערב העיר תדמור. זאת, במטרה להביא לביטחון ויציבות לעיר שהוכרזה על ידי אונסק"ו כאתר מורשת עולמית בשנת 1980.
 
אתמול דווח כי שגריר האו"ם לסוריה סטפן דה מיסטורה ושרת החוץ של האיחוד האירופי, פדריקה מוגריני, אמרו כי מי שמתלונן על הטרור צריך לסייע לסיום המשבר בסוריה. 


בתוך כך, ראש המשלחת הסורית בז'נבה, בשאר ג'עפרי, אמר כי מוגריני דחקה בממשלתו להתייחס באופן חיובי לשיחות השלום וכי הוא מאמין שסבב השיחות הנוכחי הביא לשבירת הקיפאון המדיני. מוגריני הגיעה באופן לא צפוי לז'נבה מה שיכול להעיד על נכונות הטענות שהשיחות מגיעות למבוי סתום אם לא תהיה התקדמות בנושא חילופי שלטון בקרוב. 

"היא העבירה מכתב תמיכה למשא ומתן בין הממשל הסורי לאופוזיציה", אמר לכתבים ג'עפרי, שהמשמש גם כנציג סוריה באו"ם. "היא הגיעה לתמוך בנו". מוקדם יותר מוגריני ניהלה שיחות עם נצי גהאופוזיציה הסורית למשא ומתן, ריאד חיג'אב.

אתמול אף דווח ב"דיילי אקספרס" כי ארגון הטרור "המדינה האסלאמית" אימן לפחות 400 לוחמים כדי לתקוף באירופה בגל קטלני של מתקפות טרור. דאעש ככל הנראה פרס תאי טרור משולבים כמו אלו שהיכו בבריסל ובפריס עם ההוראות המצמררות לבחור את הזמן, המקום והשיטה שתביא להרג מירבי. התרחבות רשת הטרור היא נתון מדאיג בנוגע לגידול הקבוצה הקיצונית באירופה, למרות שדאעש ספג אבדות קשות במלחמה הנמשכת בסוריה ובעיראק.