בתור בן מלוכה בן שנתיים, הנסיך ג'ורג' כבר הספיק לפגוש כמה מהאנשים המפורסמים ביותר בעולם. עם זאת, הפעוט המלכותי היה נרגש במיוחד מפגישתו המתעתדת עם נשיא ארצות הברית, ברק אובמה, ואשתו מישל, שאירעה אתמול (שישי, שעון ישראל) בערב. בני הזוג אובמה הגיעו לארוחת ערב לא רשמית בארמון קנזינגטון, בהזמנתם של הדוכס והדוכסית מקיימברידג', הנסיך וויליאם ורעייתו קייט, והנסיך הארי, שהצטרף גם הוא. הנסיך הקטן ג'ורג' הורשה להישאר ער כמה דקות לאחר שעת השינה שלו על מנת לפגוש את האורחים המכובדים. כשהוא לבוש בפיג'מה וחלוק, ג'ורג הקטן צולם כשהוא לוחץ את ידו של הנשיא אובמה ומתנדנד על סוס הנדנדה שקנו לו בני הזוג אובמה כשנולד.

אובמה הגיע ביום חמישי ללונדון וקרא לבריטניה להישאר באיחוד האירופי, תוך הדגשת העובדה כי חברותה בארגון העצימה את מקומה של בריטניה בעולם והפכה את הגוש האירופי לחזק יותר ולמתקדם יותר. קריאותיו של אובמה מגיעות ברקע תאריך ה-23 ביוני המתקרב, שבו צפויה הממלכה להצביע אם להישאר באיחוד או לצאת, במהלך המכונה Brexit. "האיחוד האירופי לא מקטין את ההשפעה הבריטית – הוא מגדיל אותה", כתב במאמר שפרסם בעיתון האירו-סקפטי "דיילי טלגרף", תחת הכותרת: "כחבר, אני אומר לכם, האיחוד עושה את בריטניה גדולה יותר". במסגרת ביקורו, כאמור, אובמה בילה בחברת משפחת המלוכה הבריטית. תחילה הוא אכל ארוחת צהריים עם המלכה אליזבת לכבוד יום הולדתה ה-90 ולאחר מכן בילה בארוחת ערב עם שלישיית בני המלוכה הצעירים יותר ובן מלוכה צעיר עוד יותר, ג'ורג'.
 
אובמה, יחד עם אשתו מישל, הגיעו במסוק למדשאות טירת וינדזור, כדי לחגוג עם המלכה את יום הולדתה ה-90, שחל יום קודם לכן, בחמישי. עטויה במטפחת לראשה, יצאה המלכה עם בעלה הנסיך פיליפ לקבל את פניהם של הזוג האמריקני. הזוגות לחצו ידיים ועלו לרכב הריינג'רובר ונסעו לטירה. "המלכה תמיד היתה מקור להשראה עבורי", אמר אחר כך אובמה במסיבת עיתונאים לצד ראש הממשלה דייוויד קמרון. "היא באמת אחד האנשים האהובים עלי".

הנסיך ג'ורג' מתנדנד על כיסא הנדנדה שקיבל במתנה מהזוג אובמה. צילום: דיילי מיילהנסיך ג'ורג' מתנדנד על כיסא הנדנדה שקיבל במתנה מהזוג אובמה. צילום: דיילי מייל

הנסיך ג'ורג' פוגש את בני הזוג אובמה. צילום: דיילי מיילהנסיך ג'ורג' פוגש את בני הזוג אובמה. צילום: דיילי מייל

 
הנשיא אובמה משוחח עם הדוכס מקיימברידג'. צילום: דיילי מיילהנשיא אובמה משוחח עם הדוכס מקיימברידג'. צילום: דיילי מייל


פעוט אחד לא היה נוכח בביקורו של אובמה בקנזינגטון - הנסיכה שרלוט. ארמון קנזינגטון אישר כי היא פרשה לשנתה כשבני הזוג אובמה כבר הגיעו לארמון. ג'ורג' הראה לזוג אובמה את סוס הנדנדה שבני הזוג קנו לו במתנה כשנולד, וכן בובה שהוריו קיבלו כמתנה ללידתה של שרלוט. סוס הנדנדה נושא את החותם הנשיאותי על האוכף שלו. דובר ארמון קנזינגטון מסר כי הנסיך ג'ורג' נשאר ער לפגוש את הנשיא והגברת הראשונה כשהגיעו לארמון קנזינגטון.

הנסיך הארי משוחח עם מישל אובמה בארמון קנזינגטון. צילום: דיילי מיילהנסיך הארי משוחח עם מישל אובמה בארמון קנזינגטון. צילום: דיילי מייל


הדוכס והדוכסית מקיימברידג' והנסיך הארי ערכו קבלת פנים לזוג אובמה בחצר ארמון קנזינגטון. כשאובמה יצא מהמכונית הנשיאותית הוא אמר: "אוי הנה אתה - שלום" ויצא מהקדילק השחורה, מלווה באנשי השירות החשאי. החמישה פטפטו בקצרה וצחקו כמה פעמים, לפני שעברו לדגמן עבור התקשורת ללא המטרייה.

מדגמנים תמונות ללא המטרייה. הזוג אובמה והדוכס והדוכסית מקיימברידג'. צילום: דיילי מיילמדגמנים תמונות ללא המטרייה. הזוג אובמה והדוכס והדוכסית מקיימברידג'. צילום: דיילי מייל


הזוג אובמה מבקר בארמון קנזינגטון. צילום: דיילי מיילהזוג אובמה מבקר בארמון קנזינגטון. צילום: דיילי מייל

במסגרת הביקור, אובמה גם השתתף במסיבת עיתונאים ובשיחות עם ראש הממשלה דיוויד קמרון. בני הזוג הנשיאותיים גם סעדו ארוחת צהריים עם מלכת ווינדזור לכבוד יום הולדתה ה-90. ליום הולדתה, הנשיא אובמה הגיע בהסעת הנסיך פיליפ, בן 94, שעליה התלוצץ אובמה ואמר כי נסיעתו עם הדוכס מאדינבורו היתה "חלקה".

הנסיך פיליפ, בן 94, הסיע את ברק אובמה לארוחת יום ההולדת. צילום: דיילי מיילהנסיך פיליפ, בן 94, הסיע את ברק אובמה לארוחת יום ההולדת. צילום: דיילי מייל