דונלד טראמפ, המועמד הרפובליקני לנשיאות ארה"ב, אישר כי הוא צפוי להגיע לביקור בסקוטלנד בחודש יוני - אבל בענייני עסקים. טראמפ יחצה את האוקיינוס כדי להגיע להשקה המחודשת של אתר הנופש והגולף היוקרתי שבבעלותו, "טראמפ טרנברי" שבמערב סקוטלנד, שנפתח אחרי שיפוץ של 200 מיליון פאונד.
טראמפ אישר כי הוא ישתתף בטקס גזירת הסרט ב-24 ביוני - אותו היום שבו בריטניה תקבל את תוצאת משאל העם בעניין חברותה באיחוד האירופי.
"מרגש מאד שאחד מאתרי הנופש הטובים בעולם, טרנברי, יפתח אחרי השרעה גדולה של 200 מיליון פאונד. הוא בבעלותי ואני מאד גאה בו. אני מצפה להגיע לפתיחה הרשמית של הפיתוח הנהדר הזה ב-24 ביוני".

מקור מרחוב דאונינג אמר לחדשות "באזפיד" כי "דבר לא השתנה" מאז ההצהרה האחרונה שבה נמסר כי "אין אישור" לתאריכי פגישה אפשרית בין טראמפ לראש הממשלה הבריטי דייויד קמרון.
 

קמרון על טראמפ: "מפלג, טיפש וטועה"


בחודש שעבר, הזהיר טראמפ כי הוא לא צפוי לנהל יחסים טובים עם ראש ממשלת בריטניה, דיוויד קמרון, אחרי שהמנהיג הבריטי כינה את המיליארדר "טיפש" בשל הצעתו לאסור כניסת מוסלמים לארה"ב.


בראיון שקיים עם המגיש פירס מורגן בתוכנית הבוקר של רשת ITV הבריטית נשאל טראמפ לגבי דבריו של קמרון מדצמבר האחרון, ולפיהם המועמד הרפובליקני "מפלג, טיפש וטועה" בשל הצעתו לאסור כניסה מוחלטת של מוסלמים משיקולים ביטחוניים. 
 
"בכנות, לא אכפת לי, זה לא משנה. נראה שלא יהיו לנו יחסים טובים מאוד. אני מקווה שיהיו יחסים טובים איתו, אבל נראה שהוא לא מוכן לטפל בבעיה", אמר טראמפ, "דבר ראשון, אני לא טיפש. אני יכול להגיד לך את זה מיד, בדיוק ההפך. אני לא חושב שאני אדם מפלג, אני מאחד, בניגוד לנשיא שלנו כעת". 
 
המועמד הרפובליקני גם יצא נגד ראש עיריית לונדון הטרי, סאדיק חאן, שתקף את טראמפ מיד אחרי ניצחונו לפני כשבועיים ואמר כי הוא "בור" ביחסו לאסלאם וכי הוא מסכן את הביטחון של שתי המדינות בשל האיסור המוצע על כניסת מוסלמים. דבריו של חאן באו אחרי שטראמפ הכריז כי החרם לא יהיה תקף לגבי ראש העיר המוסלמי הראשון של לונדון. 
 
"אחרי שהוא ניצח איחלתי לו הצלחה ועכשיו לא אכפת לי ממנו. בואו נראה איך הוא פועל, בואו נראה אם הוא ראש עירייה טוב", אמר טראמפ למורגן, "הוא לא מכיר אותי, לא פגש אותי, לא יודע מה אני בכלל. אני חושב שאלה היו הכרזות חצופות מאוד, ולמען האמת אני אזכור את הדברים האלה. אלה הכרזות זדוניות מאוד". 
 
דוברו של חאן מיהר להגיב על הדברים בהתקפה נוספת. "העמדות של דונלד טראמפ בורות, מפלגות ומסוכנות – זו הפוליטיקה של הפחד באופן הגרוע ביותר וידחו אותה בקלפיות כפי שהיה בלונדון", אמר, "סאדיק העביר את כל חייו במאבק בקיצוניות, אבל דבריו של טראמפ עושים את הקרב הזה קשה לכולנו – זה משחק ישר לידיהם של הקיצונים והופך את שתי המדינות שלנו לפחות בטוחות". בתגובה להצעתו של טראמפ כי השניים ישוו תוצאות של מבחני משכל (IQ), אמר הדובר כי "בורות אינה אותו דבר כמו היעדר תבונה".