בדאעש מרגישים את הלחץ. בזמן שהצבא העיראקי מתקרב למעוזם האחרון בעיראק המדינה האסלאמית נוקט בצעד נוסף שמצביע על התפוררות הארגון, שלאחרונה משתמש בצעדים יותר ויותר נואשים, כדי לשמר את אחיזתו באזור מוסול,עיראק ו-א-רקה שבסוריה. 

בסרטון שהועלה לאחרונה לרשת, תיעדו יחידת "חשד אל שעבי", אחד מיחידות המיליציה השיעית , שנלחמים בדאעש ממערב למוסול, כיצד הם מנטרלים פצצה שהורכבה על גור כלבים אומלל.  החבלנים, חברי המיליציה, מסבירים בסרטון שהמטרה של "כלי נשק" חי זה היא לחצות את גבול האויב, שם המטען יופעל בעזרת שלט רחוק. הפצצה על גור הכלבים הורכבה ממספר בקבוקים, וביכולתה להרוג או לפצוע באופן חמור עד ארבעה אנשים.  המיליציה מגובה בידי הממשל בעיראק, שכאמור יצאה במתקפה נגד דאעש במטרה לסלק את הארגון מחוץ לגבולותיו.

על פי הדיווחים, גור הכלבים הושלך יחד עם בעלי חיים נוספים שנשאו מטען, שחלקם התפוצצו. בעלי החיים שניצלו ביחד עם גור הכלבים נשלחו לטיפול וטרינרי. זהו רק כלי נשק אחד מתוך שורה ארוכה של צעדים נואשים מצד המיליציה. כלי נשק תמוהים אחרים של הארגון כוללים שימוש במזל"טים מופעלים בשלט רחוק, עליהם הורכבו רימוני יד מאולתרים, כשהכוונה להטיל "פצצות" על האויב.