ברוסיה מנמיכים ציפיות: אחרי שסוכנות הידיעות TASS הרוסית דיווחה הבוקר כי ייתכן ומנהיג ארגון דאעש, אבו בכר אל-בגדדי חוסל בהפצצה אווירית שהתרחשה באזור העיר א-ראקה בסוריה בסוף חודש מאי, הקרמלין ומשרד החוץ הרוסי מסתייגים מהדיווח. במסיבת עיתונאים שנערכה בקרמלין סירב דוברו של הנשיא ולדימיר פוטין, דימטרי פסקוב, להגיב על הדיווחים בנוגע לאל-בגדדי והפנה את השואלים למשרד הביטחון.

גם שר החוץ הרוסי, סרגיי לברוב, ניסה צנן את ההתלהבות שנפוצה בערבות הדיווח ואמר כי רוסיה "לא יכולה לאשר ב-100% שמנהיג דאעש נהרג". ההססנות הרוסית מובנת וזאת מכיוון שדיווחים על מותו של מנהיג הארגון נשמעו בעבר לא פעם ולא פעמיים אך עד כה כולם הופרכו.

אבו בכר אל בגדדי מנהיג דאעש. צילום: רויטרסאבו בכר אל בגדדי מנהיג דאעש. צילום: רויטרס

תקיפה אווירית במפגש של 330 לוחמים ובכירים בדאעש

כזכור, מוקדם יותר היום משרד הביטחון הרוסי בודק דיווחים לפיהם מנהיג ארגון המדינה האסלאמית אבו בכר אל בגדדי נהרג בתקיפה אווירית שביצעה רוסיה באזור העיר א-ראקה שבסוריה ב-28 למאי. על פי הודעת משרד הביטחון, התקיפה האווירית כוונה לפגישה שערכו כ-30 מבכירי הארגון עם כ-300 לוחמים, ואל בגדדי היה נוכח בה. בהודעה נאמר כי "לפי מידע שנבדק בשלב זה בערוצים רבים, מנהיג ארגון דאעש, אברהים אבו בכר אל בגדדי היה נוכח בפגישה ונהרג במהלך ההתקפה האווירית".

אם אכן חוסל אל בגדדי, זאת תהיה מכה אנושה לארגון, שנמצא תחת התקפה בכל האזורים בהם הוא מחזיק בעיראק ובסוריה. בחזית א-ראקה, שם כאמור טוענת רוסיה כי חוסל אל בגדדי, פועלים כוחות סורים בשיתוף הצבא הכורדי החופשי וצבא ארצות הברית כדי לשחרר את העיר מידי הארגון. בנוסף לכך, בירת הארגון בעיראק מוסול, שהייתה מקום הימצאו הידוע האחרון של אל בגדדי נכבשה כמעט כולה מידי הארגון במבצע צבאי רחב היקף של צבא עיראק.