נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ניסח הצהרה שקרית, בנוגע לפגישת בנו עם עורכת דין מקורבת לקרמלין, כך דווח הבוקר (שלישי) בוושינגטון פוסט. כזכור, בתחילת חודש יולי דווח בניו יורק טיימס כי לדונלד טראמפ ג'וניור, בנו הבכור של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הובטח מידע מזיק על הילרי קלינטון, שהתחרתה מול אביו בקמפיין הבחירות ב-2016, לפני שהסכים להיפגש עם עורכת הדין הרוסייה המקורבת לקרמלין, כך על פי שלושה יועצים לבית הלבן שתודרכו לגבי הפגישה, כפי שצוטטו הלילה (שני) ב"ניו יורק טיימס". 

 
כזכור, טראמפ ג'וניור שחרר תכתובות מיילים בחודש שעבר בהם הוא נשמע להוט לפגוש אשה שנאמר לו כי היא רוסיה שיש לה אולי מידע מזיק על המועמדת הדמוקרטית הילרי קלינטון, כחלק ממאמציה של מוסקבה לתמוך באביו במירוץ לנשיאות. הניו יורק טיימס היה זה דיווח על הפגישה עצמה. 

לפי הדיווחים שהתפרסמו בתקשורת האמריקאית בפגישה המדוברת נכחו גם חתנו של מנהיג העולם החופשי, ג'ראד קושנר, כמו גם מנהל הקמפיין שלו באותה עת, פול מנפורט.

הפגישה, שהתרחשה במגדל טראמפ בתשעה ביוני 2016, כשבועיים לאחר שטראמפ זכה לעמוד בראש המפלגה הרפובליקנית, מראה כי לפחות במהלך חלק מהקמפיין המועמד הרפובליקני מוכן היה לקבל עזרה רוסית.