מנהיג איראן, אייתוללה עלי חמינאי, האשים היום (חמישי) את ארצות הברית בהקמת ארגון "המדינה האסלאמית" (דאעש). את הדברים אמר חמינאי בפגישה עם ראש ממשלת עיראק חיידר אל-עבאדי. "הסוד לניצחונות בעיראק נגד הטרוריסטים, זה התמיכה של הממשלה בכל העדות, כולל במיליציות אל-חאשד א-שאעבי" השיעיות" - הדגיש מנהיג איראן.

חמינאי הביע תמיכה מלאה במהלכים של ממשלת בגדד נגד הכורדים בצפון עיראק, והדגיש כי "לעיראק מקום חשוב בעולם הערבי". המנהיג הרוחני ביקש מאורחו לחזק את הקשרים של ארצו עם המדינות השכנות, ובמקביל "להיזהר מהמזימות של האמריקנים, שאין לבטוח בהם".

"לא לבטוח בארה"ב." חמינאי. צילום: רויטרסלדברי חמינאי שצוטטו בסוכנות הידיעות "פארס", "האמריקנים הם אשר הביאו את דאעש, ועכשיו כאשר הטרוריסטים הללו הובסו על ידי הממשלה והעם בעיראק, הם משחקים כאילו הם נגד דאעש. אין לי ספק שבהזדמנות הראשונה האמריקנים יכו שוב את עיראק".אל-עבאדי הדגיש את "המאמצים של העם והצעירים העיראקים למען הגנה על אחדות ארצם. "לא נאפשר את חלוקת המדינה", הדגיש ראש ממשלת עיראק. "נמשיך לשמור על אחדותה וריבונותה המלאה".אל-עבאדי הודה לאיראן על "המאבק בטרור", והדגיש את "הרצון הכן של בגדד לשדרג את היחסים עם הרפובילקה האסלאמית האיראנית".