הרשויות בוונצואלה אמרו היום (שני) כי עצרו חמישה חברים ב"תא טרור" שקשור לטייס המסוקים אוסקר פרז, והרגו מספר חמושים בחילופי אש באזור עני מחוץ לבירה קראקאס. פרז הופיע במספר סרטונים דרמטיים באינסטגרם כשפניו מדממות ואמר כי כוחות הביטחון הקיפו אותו וירו עליו במשגרי רימונים. הטלוויזיה הוונצואלית קראה הצהרה לפיה שני שוטרים נהרגו בעימותים אך לא מסרה פרטים על גורלו של הטייס. פרז, טייס משטרתי לשעבר, מבוקש בחשד שגנב מסוק וירה וזרק רימונים על בנייני ממשלה ביוני וכן כי פרץ ליחידה של המשמר הלאומי בדצמבר וגנב נשק. 


כזכור, על רקע ההפגנות הרבות בוונצואלה נגד הנשיא ניקולס מדורו במהלך החודשים האחרונים, השתלט פרז על מסוק משטרתי ביוני, שממנו ביצע ירי לעבר בית המשפט העליון במדינה, והשליך רימונים לכיוון משרד הפנים, במה שהוגדר על ידיו כאקט נגד "הממשלה הפושעת". לאחר המתקפה כינה אותה הנשיא מאדורו "מתקפת טרור". 

מסוק מתקיף את בית המשפט העליון בוונצואלה. צילום: רויטרס
 
בהודעה שפרסם אז המנהיג הדרום אמריקאי לאחר האירוע במשכנו הנשיאותי, הוא טען כי מסוק חג מעל בית המשפט העליון ומשרדי הפנים והמשפטים. בכירים, שצוטטו על ידי רויטרס, אמרו כי ארבעה רימונים הושלכו לעבר בית המשפט, שאחד מהם ככל הנראה לא התפוצץ, ו-15 יריות נורו לכיוון משרד הפנים. באירוע הדרמטי לא היו נפגעים, אך הנשיא אמר כי "פעילות חברתית" התרחשה בבית המשפט העליון, והוסיף כי המתקפה עלולה הייתה לביא ל"מותם של עשרות".