נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הלילה (ראשון) לערוץ ITV הבריטי כי יהיה מוכן להצטרף מחדש להסכם האקלים שנחתם בפריז, רק אם ייערך בו שינוי גדול לטובת מדינתו. זאת, לאחר שטראמפ פרש מההסכם ביוני בשנה שעברה, לאחר שטען כי מדובר בעסקה גרועה לארצו. "ההסכם של פאריס, מבחינתנו, היה אסון", אמר טראמפ וציין: "אם הם יתנו עסקה טובה - תמיד יש סיכוי שנחזור".
"ההסכם צריך להיות שונה בתכלית כדי שנחזור אליו", הוסיף נשיא ארצות הברית, "הייתה לנו עסקה רעה מאד. אשמח לעשות זאת, אני אוהב את עמנואל מקרון". גם לפני שבועיים וחצי, הכריז טראמפ כי מדינתו שוקלת לחזור להסכם.

כזכור, טראמפ הודיע בחודש יוני האחרון כי החליט שאמריקה תפרוש מההסכם. בנאום בבית הלבן, אמר נשיא ארצות הברית כי ההסכם מעמיס עלויות על העם האמריקאי וכי הוא קיים את הבטחתו "לשים את העובדים האמריקאים במקום הראשון". במהלך מסע הבחירות הבטיח טראמפ שארצות הברית תחת הנהגתו תפרוש מההסכם.
לדברי טראמפ, בהסכם פריז יש סעיפים שפוגעים בארה"ב ומביאים לפחות תעסוקה, לסגירת מפעלים ולבירוקרטיה גוברת. "מהיום אנחנו משתחררים מהמגבלות של ההסכם. ההסכם פוגע בארה"ב ועולה לנו הון". הנשיא גם מתח ביקורת על סעיף הפחם בהסכם. "הוא לא מצמצם את הפקת הפחם, אלא מעביר אותה מאמריקה למקומות אחרים. זה לא עניין של איכות סביבה, אלא של תעסוקה", אמר, "ההסכם הוא חלוקה מחדש של העושר האמריקאי למדינות אחרות".