כ-150 מילימטר גשם ירדו במהלך סוף השבוע עין החורש שבמרכז הארץ, ובחרמון השלג נערם לגובה של על 70 סנטימיטר, אך החורף לא היכה רק בישראל. תמונות מרחבי העולם חושפות מראות נהדרים, מופלאים ומדי פעם גם עצובים שהביא החורף עמו. פריז, אולי אחת מהערים המוכרות בעולם בנויה על גדות נהר הסיין, אך עם כל הנופים הרומנטיים שהנהר מספק, היום (ראשון) הוא עלה על גדותיו וסיפק תמונות שונות לגמרי.

מי הנהר הגיעו לגובה של כמעט שישה מטרים (5.95 מ'), שישה סנטימטרים פחות משיא גובה הנהר שנרשם בשנת 2016, אך מספיק בשביל לאלץ את המוזיאונים הרבים שעל גדת הנהר להעביר חלק מיצירותיהם לחדרים אטומים כדי להגן עליהם מאפשרות לפגיעת מים. אך לא כל יצירות האומנות של פריז נלקחו למקומות בטוחים, והפסלים שעל גשרי הנמל שקעו תחת המים גם הם.

דוכן תיירות סמוך לנהר הסיין. צילום: רויטרסדוכן תיירות סמוך לנהר הסיין. צילום: רויטרס

יצירות האומנות במוזיאונים הועברו לחדרים בטוחים. צילום: רויטרסיצירות האומנות במוזיאונים הועברו לחדרים בטוחים. צילום: רויטרס

שישה סנטימטרים מהשיא שנרשם בשנת 2016. צילום: רויטרסשישה סנטימטרים מהשיא שנרשם בשנת 2016. צילום: רויטרסגם סין, חווה גל קור קיצוני, ואזורים רבים במדינה הענקית, החל מהרי אטאי שבגבול מונגוליה, ועד הערים המרכזיות כמו שנחאי נצבעו לבן ונעטפו במעטה שלג לבן וכבד. 

מפעל לג'ינג'ר וסויה בסין. צילום: רויטרסמפעל לג'ינג'ר וסויה בסין. צילום: רויטרס

שועלים משחקים בשלג בהרי אלטאי בסין. צילום: רוסיהשועלים משחקים בשלג בהרי אלטאי בסין. צילום: רוסיה

לא רק שועלים, גם חתולים יכולים לדגמן. צילום: רויטרסלא רק שועלים, גם חתולים יכולים לדגמן. צילום: רויטרס

כשאנשים חושבים על איראן בפרט, והמזרח התיכון בכלל, התמונות שעולות בראש הן בדרך כלל מדבריות ושמש קופחת, אך בטח לא שלג. אך הרפובליקה האסלאמית היא מדינה הררית ואזורים רבים נצבעו גם הם לבן. 

שלג באיראן. צילום: AFPשלג באיראן. צילום: AFP

לא רק מדבריות. צילום: AFPלא רק מדבריות. צילום: AFP

לא רק מקומות מפתיעים כמו איראן נצבעו לבן, מזרח אירופה חווה גל שלג וכפור משלה, כאשר באזורים מסויימים הטמפרטורות הגיעו למינוס 14 מעלות. וכמו כל חורף, גם השנה יצאו חברי מועדון "דולפין" לשחיות חורף בלבוש מינימלי ומקפיא.

שוחים בקור אימים. מועדון "דולפין", צילום: רויטרסשוחים בקור אימים. מועדון "דולפין", צילום: רויטרס

לב קר. מנעולי אהבה בבלארוס, צילום: רויטרסלב קר. מנעולי אהבה בבלארוס, צילום: רויטרס

הפורום הכלכלי העולמי בדאבוס אמנם אירח את מנהיגי כל העולם, אך כנראה שהוא סיפק להם חימום רב יותר מששרר בחוץ. העיר, שנמצאת בלב הרי האלפים נקברה גם היא תחת מעטה השלג.

פרידה קרה מנתניהו. איצטדיון ההוקי בדאבוס, צילום: רויטרספרידה קרה מנתניהו. איצטדיון ההוקי בדאבוס, צילום: רויטרס

אמנם מזג אוויר יוצר תמונות מרהיבות, אך גם טרגדיות אנושיות רבות. הודו, אחת המדינות הצבעוניות והעניות בעולם מציגה בדיוק את המתח הזה. במדינת הענק אפשר היה לצלם תמונות נהדרות של גמלים בגשם מחד, ומאידך תמונות עצובות וקשות של חסרי הבית הרבים במדינה שנאלצים לספוג את תנאי מזג האוויר הקשים.

צבע לעומת עוני. גמל בגשם בהודו, צילום: רויטרסצבע לעומת עוני. גמל בגשם בהודו, צילום: רויטרס
מול היופי, נחשפת הטרגדיה האנושית. צילום: רויטרסמול היופי, נחשפת הטרגדיה האנושית. צילום: רויטרס