מקורבים לאנדרו מקייב, סגן ראש ה-FBI שהודיע על התפטרותו, עשה זאת לאחר שהרגיש "לחץ רב" מכיוונו של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, כך דווח הלילה (שלישי) בניו יורק טיימס. הוא היה צפוי לסיים את תפקידו בחודש מרץ, והתפטרותו צפויה להיכנס לתוקף ביום שני. דוברת הבית הלבן אמרה במהלך תדרוך לעיתונאים כי "לנשיא לא היה קשה להחלטתו של מקייב לפרוש".

ראש ה-FBI לשעבר, ג'יימס קומי, שפוטר על ידי טראמפ, התייחס לדיווחים בחשבון הטוויטר שלו וכתב: "הסוכן המיוחד אנדרו מקייב עמוד בגבורה במהלך שמונת החודשים האחרונים, כשאנשים קטנים ניסו להרוס את המוסד שכולנו תלויים בו. הוא שירת את המדינה במשך שני עשורים, ואני מאחל לו כל טוב. אני מייחל לכך שה-FBI יהיה מספיק חזק, אמריקה זקוקה לו". 

הדיווח מפורסם שבוע אחרי שראש ה-FBI, כריסטופר ריי, איים להגיש את התפטרותו לאחר שהתובע הכללי, ג'ף סשנס, קרא לו לפטר את סגנו. לאחרונה מקייב הותקף על ידי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בעקבות טיפול ה-FBI בחקירת פרשת המיילים של הילרי קלינטון, וקשריו להודעות נגד טראמפ שהועברו בין שני עובדים בגוף הביטחוני. לפי דוח שפורסם ב-AXIOS, המבוסס על דבריהם של שלושה מקורות שנותרו בעילום שם, הופעל לחץ על ריי לפטר את מקייב מצד בכירים בשלטון טראמפ. ריי, מצדו, פנה לבית הדין של הבית הלבן והביעו את זעמו על כך. 

טראמפ וסשנס. צילום: רויטרסטראמפ וסשנס. צילום: רויטרס

סגן שר החוץ של הבית הלבן, ראג' שאה, אמר בתגובה כי "לנשיא יש כבוד רב לאלפי סוכני FBI המרכיבים את סוכנות אכיפת החוק המקצועית ביותר בעולם". לדבריו, "הוא מאמין שמנהיגים בכירים בעלי מוטיבציה פוליטית, כולל ג'יימס קומי ואחרים שהוא העצים, הטביעו את המוניטין של הסוכנות למען רדיפה מוטה של הצדק. הנשיא מינה את ריי משום שהוא איש בעל אופי ויושרה אמיתיים". 

כשנשאל על הדוח, הוא השיב כי אין לו ידע ישיר שיחות שנערכו בין היועץ המשפטי לממשלה לבין מנהל ה-FBI. "אני בהחלט לא דן במה היועמ"ש וריי שוחחו. אין לי ידע על זה".