תוכנית האקטואליה האמריקאית הפופולרית "שישים דקות" הקדישה אמש כמחצית השעה לריאיון עם כוכבנית פורנו, שהפכה בחודשים האחרונים לכוכבת בציבוריות האמריקאית. שמה הוא סטפני קליפורד, אך היא מוכרת בשמה המקצועי - סטורמי דניאלס. היא נכנסה לתודעה בשל מערכת יחסים מינית שקיימה לטענתה עם נשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, בשנת 2006 - אחרי שטראמפ כבר היה נשוי למלאניה, אשתו הנוכחית, ושלשניים כבר היה ילד משותף.
אלון פנקס, קונסול ישראל בניו יורק לשעבר, העריך הבוקר (שני) בתוכניתה של ענת דוידוב ב-103FM, כי הראיון הוא אפילו לא מכה קלה בכנף של הדייר הנוכחי בבית הלבן. "יצרו סביב הסיפור הזה סבך ציפיות כזה, שהגברת דניאלס הייתה צריכה להפיל פצצה גרעינית באולפן כדי שכולם יגידו 'וואו'", אמר לדוידוב, "אבל הסיפור הגדול הוא לא זה, אלא שהיא התחייבה לתת ריאיון, וכאשר הדבר נודע לעורכי דינו של טראמפ הם הציעו לה 130 אלף דולר כדמי השתקה. לפני חודשיים היא טענה שדמי ההשתקה שולמו אך טראמפ עצמו לא חתם על ההסכם, ולכן היא לא מחויבת לו. היא הודיעה שהיא משיבה את הסכום הזה ותפתח את הפה".

אתמול זה קרה, ובמסגרת טלוויזיונית חשובה ויוקרתית, אולם לדברי פנקס ההר הוליד עכבר. "היא בעצם לא אמרה כלום, מלבד זה שאיימו עליה כדי שלא תלך לראיון - אך גם כאן מדובר במילה נגד מילה", אמר, "השאלה פה היא לא אתיקה ולא מוסר, שתי התכונות האלה רחוקות מטראמפ. הסיפור הגדול הוא לא גברת דניאלס, אלא קרוב ל־19 נשים אחרות שטוענות להטרדה ולתקיפה מינית, שכולן מדברות - ומשום מה זה מושתק". 


לשאלה האם ייגרם לנשיא ארצות הברית נזק פוליטי בעקבות המקרה, העריך הקונסול לשעבר כי "טראמפ נבחר כאשר רוב המידע הזה היה ידוע ואחרי שנשמעה הקלטתו שבה אמר כי 'אני יכול לעשות מה שאני רוצה לנשים'. כל גסות הרוח והבהמיות הזו לגביו הייתה ידועה וזה לא מנע מ־X אמריקאים להצביע בשבילו, כולל הנוצרים האוונגליסטים, שמעולם לא מחלו לביל קלינטון על הפרשה שלו", אמר בהתייחסות לפרשת מוניקה לווינסקי. אי לכך, סיכם פנקס: "נזק פוליטי כנראה לא ייגרם לו; לגבי אופיו כבר אין ויכוחים וחילוקי דעות - וזה הסיפור".
עריכת תוכן 103FM: יניב מורוזובסקי
דונלד טראמפ. צילום: AFPדונלד טראמפ. צילום: AFP