אחרי שצולם הבוקר בארמונו כשהוא משדר "עסקים כרגיל", נשיא סוריה בשאר אל אסד הגיב היום (שבת) לתקיפה המשולבת של צבאות ארצות הברית, בריטניה וצרפת על שמונה יעדים ברחבי מדינתו, וטען כי "המערב איבד את שליטתו באזור", ועל כן מגיב כך. בנוסך לכך הבטיח אסד "להמשיך להילחם בטרוריסטים בארצו ולהביס אותם עד לאחרון שבהם".במקביל לכך, בת בריתו של אסד, רוסיה, ביקרה באופן חריף את המתקפה, ואף רמזה על העברת מערכות נ.מ. מתקדמות למדינה. ראש המטה הכללי של הצבא הרוסי, הגנרל סרגיי רודסקוי התייחס לתקיפה ואמר כי רוסיה תשקול העברת מערכת הגנה אווירית מסוג S-300 לסוריה כדי שלא לאפשר לארצות הברת "להמשיך ולפגוע ביציבות האזור".  כמו כן, מועצת הביטחון של האו"ם צפוייה להתכנס הלילה בעקבות התקיפה האמריקאית לבקשת מוסקבה.תקיפה אמריקאית ואירופית בלב דמשקתקיפה אמריקאית ואירופית בלב דמשקמצד שני, ראש ממשלת בריטניה, תרזה מיי, שאישרה את הפעלת הכוח הצבאי הבריטי ללא אישור הפרלמנט הודיעה כי בכוונתה להתייצב בפרלמנט ביום שני הקרוב ולעדכן את חבריו בתקיפה. עם זאת מיי לא ענתה לשאלה האם אסד יכול להישאר בשלטון בסוריה, ואמרה כי "העתיד הפוליטי של סוריה ופתרון המשבר הן שאלות רחבות יותר".כזכור, בלילה שבין שישי לשבת, שיגרו מטוסים וספינות מלחמה אמריקאיות, בריטיות וצרפתיות כ-100 טילי שיוט לעבר שמונה מטרות ברחבי סוריה, בהם בסיסי צבא ומתקנים האחראיים לחימוש הכימי של משטר אסד. עם זאת המפקדה הכללית של צבא סוריה הודיעה, מערך ההגנה האווירי הפיל את רוב הטילים העויינים ששוגרו לפנות בוקר על סוריה. ״נמשיך להגן על המולדת ואזרחיה״, נמסר בהודעה, ״התוקפנות המשולשת הבוגדנית נגד סוריה החלה בשעה 3:50 לפנות בוקר, על יגי ארצות הברית, בריטניה וצרפת - בשיגור כ-110 טילים לעבר מטרות סוריות בדמשק ומחוצה לה, אך מערך ההגנה האווירי שלנו הגיב ביעילות לטילים התוקפניים והפיל את רובם״. עוד נאמר בה כי כי ״אחד הטילים העויינים פגע באחד המבנים המשמשים כמרכז מחקר בברזה, והוא כולל מרכז לימודי ומעבדות מדעיות״.

הרוסים והסורים טוענים - רוב הטילים יורטוהרוסים והסורים טוענים - רוב הטילים יורטו
גם ברוסיה מדווחים על נזקים מינוריים כתוצאה מהתקיפה ומשרד ההגנה הרוסי אף המעיט ביכולת המערב להתמודד עם הטכנולוגיה הרוסית. בהודעה מטעם המשרד נאמר כי "סוריה יירטה טילים מערביים באמצעות מערכות הגנה אווירית סובייטיות ישנות", ופירטו כי "מערך ההגנה האווירי הסורי השתמש באס-125, אס-200, ״בוק״ ו״קפאדארט״ בהפלת הטילים המונחים. הטילים שכוונו לעבר בסיס ״א-דמיר״ הופלו כולם".
לעומת זאת, איראן, הצלע  השלישית בברית התומכת באסד איימו על ארצות הברית בתגובה למתקפה, ובכיר במשמרות המהפכה של איראן הזהיר כי "על ארצות הברית להמתין לתוצאות המתקפה שלה על סוריה. חזית ההתנגדות תגיב למתקפה". גם חזבאללה הצטרפו לקו האיראני התקיף ואמרו כי  "התקיפה האמריקאית זה לא מה שיכריע אותנו, זה לא ישיג את המטרות". לאחר מכן טענו כי מדובר בהמשך לתקיפה שיוחסה לישראל בתחילת השבוע: "יש כאן המשך לתוקפנות הישראלית מתחילת השבוע, והם רוצים לעזור לטרוריסטים"