הקהילה היהודית ברלין תקיים מחר אירוע מחאה בשם "ברלינאים חובשים כיפה" נגד האנטישמיות ההולכת וגואה בגרמניה. היום (שלישי) קראו מנהיגי הקהילה לתושבי הבירה לחבוש כיפה ולהצטרף אליהם למפגן המחאה הגדול ולהביע הזדהות עם היהודים במדינה. ההפגנה באה בעקבות תקרית אנטישמית אלימה שאירעה בשבוע שעבר, בה תושב מוסלמי החל לריב עם נער יהודי חובש כיפה. 

במהלך הזעקות התערב עובר אורח, שהשניים צועקים אחד על השני, שהמילה "יהודי, יהודי", חוזרת על עצמה. מי שעוד התערב שם הם שכנים, שצעקו כי הם יזמינו משטרה, ובכך בעצם גרמו להסתלקותו. בסיום הסרטון מצביע הצעיר היהודי על החבלה אותה ספג. לאחר מכן התברר כי קורבן התקיפה, אדם ארמוש, הוא ערבי ישראלי שגר בברלין ורצה להוכיח לחבר שבטוח להסתובב עם כיפה ברחובות העיר. 

תקיפה אנטישמית בגרמניה
בין אלה שישתתפו במפגן המחאה, שיתקיים מחוץ למרכז הקהילה היהודית, נמצאים ראשי הקהילה היהודית, פוליטיקאים גרמנים בכיריםף כולל ראש העירייה מיכאל מולר ונשיא בית הנבחרים של בליןף ראלף ויילנד, וכן מנהיגי הקהילה הנוצרית בעיר. 
דבור הפורום היהודי לדמוקרטיה ואנטישמיות, לוי סולומון, סיפר כי "נהגתי לומר לחברי היהודים ולמכרים לא לחבוש כיפה על מנת להסתיר את זהותם היהודית. שיניתי את דעתי. אנחנו חייבים להיות בולטים בציבור. יהודים ולא יהודים צריכים לחבוש כיפה. אסור לנו להשאיר את המרחב הציבורי לאסלאמיסטים ולאנטישמים". 

קנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל, התייחסה השבוע בראיון לחדשות עשר, לאנטישמיות בארצה, ואמרה: "אנחנו עושים הכל למען ביטחון היהודים והישראלים שחיים בגרמניה, אבל העובדה שעדיין לא הצלחנו למגר את האנטישמיות לחלוטין מעיקה עלינו. יש לנו תופעות חדשות, כמו הפליטים או אנשים ממוצא ערבי, שמביאים עמם צורה שונה של אנטישמיות לגרמניה. מעיקה עלינו העובדה שגם עשרות שנים אחרי הקמת גרמניה הפדרלית, עדיין אין גן ילדים, בית ספר או בית כנסת יהודיים ללא שמירה משטרתית. אנחנו שמחים שאחרי השואה שוב יש יהודים וישראלים שחיים בגרמניה. זה מעשיר את החיים שלנו".