יו"ר הרשות הפלסטינית, אבו מאזן, פונה הלילה (חמישי) לבית החולים איסתישארי בצפון רמאללה, כך אישר בכיר בלשכתו. יש לציין, כי יו"ר הרשות הפלסטינית שוחרר מבית החולים ב-28 במאי בתום  תשעה ימי אשפוז. הוא הודה אז לרופאיו ואמר עם יציאתו: "אני מקווה שהפלסטינים ישיגו את מבוקשם בהקמת מדינה עצמאית ובירתה ירושלים". הראיס בן ה־82 פונה אז לבית החולים כשהוא סובל מחום גבוה ומדלקת ריאות. מדובר היה באשפוז השלישי שלו תוך שבוע. 

במהלך שהותו בבית החולים, הרשות הפלסטינית פרסמה תמונות בהן הוא נראה בריא, כשבכמה מהן, הוא נצפה קורא עיתון בו נראית קריקטורה אנטישמית, המציגה את חיילי צה"ל כרוצחי תינוקות. בציור נראה חייל הרוכן מעל תינוק, לוקח לו את בקבוק החלב שלו ונותן לו במקום בקבוק רעל.
 
אבו מאזן לאחר שחרורו מבית החולים במאי האחרון. צילום: רויטרס אבו מאזן לאחר שחרורו מבית החולים במאי האחרון. צילום: רויטרס

 

בעקבות אשפוזיו האחרונים, השאלה המעסיקה רבים בציבור הפלסטיני היא מי יירש את אבו מאזן, הנושא בשלושה תפקידים: יו"ר הרשות, יו"ר פת"ח ויו"ר אש"ף. בחודשים האחרונים התחילו להתרוצץ שמועות על בכירים ששמם עלה בגורל, בהם ראש הממשלה ראמי אלחמדללה, שהכחיש בתוקף. 
בבורסת השמות נמצאים גם סגנו של אבו מאזן, מחמוד אל עאלול, ג'בריל רג'וב, נאסר אל קידווה, מאג'ד פראג', וכן גם מרואן ברגותי, הכלוא זה 15 שנה בישראל.