סוכנות הידיעות הסורית "סאנא" מדווחת היום (שני) כי חברות סיניות מוכנות להשתתף באופן פעיל בשיקומה של סוריה עם התייצבותה לאחר הישגיו הצבאיים האחרונים של הנשיא בשאר אסד, השואף להתייצבות כלכלית. יועץ הכלכלה והמסחר של שגרירות סין בדמשק, קואי בין, צוטט אומר כי מדינתו מייחסת חשיבות רבה לשיתוף הפעולה הכלכלי ולסחר בין המדינות, ומעודד חברות סיניות להשקיע במדינה.

בדיווח נטען כי היועץ רואה ביריד הבינלאומי בדמשק, ה-60 במספר, כפלטפורמה חשובה והזדמנות לחיזוק שיתוף הפעולה בין המדינות: "יותר מעשר חברות סיניות ישתתפו ביריד במישרין או באמצעות סוכניהן. סין תמשיך לספק סיוע לסוריה, במיוחד בפיתוח תשתיות החשמל, מכסים, תחבורה ותחומים נוספים". 

היועץ אמר כי מספר אנשי עסקים סינים ידונו במיזמי שיתופי פעולה אפשריים, כמו גם בהזדמנויות סחר זמינות, במהלך הביקור ביריד. כמו כן, ציין גם כי סין מעודדת ייבוא של מוצרים סורים נוספים, מעבר לייבוא שקיים היום, ולשם כך הזמינה סין את המפעלים המייצאים בסוריה להשתתף בתערוכת הייבוא הבינלאומית הראשונה שתתקיים בסין, שתיערך בעיר שנגחאי בחודש נובמבר.

לסיום, נכתב כי בייג'ינג תומכת ומעודדת חברות סיניות שעובדות בשיקום התשתיות בסוריה לקיים דיונים עם המוסדות הממשלתיים הסוריים על מנת להשתתף במשק החשמל והאנרגיה במדינה.