האם נשיא ארצות הברית חיפש את עצמו בגוגל?דונלד טראמפ ממשיך במתקפה העקבית שלו כלפי אמצעי התקשורת בציוץ שפרסם היום (שלישי) בדף הטוויטר שלו. בציוץ הביע טראמפ את חמתו על התוצאות המתקבלות בגוגל כאשר מחפשים את שמו: "תוצאות החיפוש בגוגל עבור 'טראמפ' מציגות רק את הדיווחים של התקשורת המזויפת. במילים אחרות, הם מפברקים את הכול, כך שכמעט כל הסיפורים והחדשות הם רעים. CNN מככבים בזיוף שלהם", כתב הנשיא. 

"התקשורת ההוגנת, הרפובליקנית והשמרנית, מושתקת. האם זה בלתי חוקי? 96% מהתוצאות של חיפוש 'חדשות טראמפ' מגיעים מהתקשורת השמאלנית, דבר מסוכן מאד. גוגל וחברות נוספות מדכאים את הקולות של השמרנים ומחביאים מידע וחדשות טובות. הם שולטים במה שאנחנו יכולים ולא יכולים לראות. זה מצב חמור מאד, והם יטופלו!", כתב טראמפ בכעס בחשבון הטוויטר שלו. 

בתגובה להאשמותיו של טראמפ גוגל פרסמו הצהרה והסבירו כי "כאשר משתמשים עורכים חיפוש באתר 'גוגל' מטרתנו היא לוודא כי הם יקבלו את התוצאות הרלוונטיות ביותר בתוך שניות ספורות. החיפושים לא משרתים אג'נדה פוליטית ואנחנו לא מטים את התוצאות כלפי שום אידאולוגיה פוליטית. בכל שנה אנחנו עורכים מאות שיפורים לאלגוריתמים שלנו כדי לוודא שהם יפיקו תוכן בעל איכות גבוהה. אנחנו באופן מתמשך עובדים על מנת לשפר את מנוע החיפוש של גוגל ואנחנו מעולם לא נותנים דירוג גבוה לחיפושים מסוימים כדי לעשות מניפולציות פוליטיות". 

גוגל. צילום: רויטרס

כזכור, בתחילת השנה פרסם הנשיא בטוויטר את רשימת "עשרת המובילים" בהצגת חדשות מזויפות. "למרות סיקור תקשורתי מושחת ומאד לא הוגן, יש הרבה כתבים הגונים אני מכבד חדשות טובות עבור העם האמריקאי", כתב. בראש הרשימה ציין טראמפ את "הניו יורק טיימס", ובמקום השלישי הציב את ה"CNN".

בנוסף, מאז קמפיין הבחירות וגם לאחר ניצחונו טראמפ מרבה לתקוף את התקשורת, ולעיתים אף כינה אותה כ"האויב של העם האמריקאי". בהתאם, סקרים בארצות הברית מראים כי האמריקאים יחסית מפוצלים בנושא אמון בחדשות, כאשר רפובליקנים נוטים הרבה יותר להתייחס לתקשורת כלא אמינה.