נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ממשיך במתקפה שלו על ענקיות הטכנולוגיה. אחרי שיצא נגד תוצאות החיפושים בגוגל, הוא מוסיף את פייסבוק וטוויטר לעימות. "גוגל מנצלת הרבה אנשים וזו האשמה חמורה מה שגוגל עושה. תראו מה קורה בטוויטר ובפייסבוק. הם צריכים להיזהר, אי אפשר לעשות את זה לאנשים".

"יש לנו אלפים על אלפים של תלונות, אי אפשר לעשות את זה. גוגל, טוויטר ופייסבוק נמצאות על קרקע מסוכנת והן צריכות להיזהר. אנחנו מקבלים הרבה תלונות, זה לא הוגן לחלק גדול מהאוכלוסיה", אמר הנשיא במהלך מסיבת עיתונאים עם נשיא פיפ"א בבית הלבן.

 


כאמור, מוקדם יותר היום תקף הנשיא את גגול על התוצאות שהיא מציגה במנוע החיפוש שלה. "תוצאות החיפוש בגוגל עבור 'טראמפ' מציגות רק את הדיווחים של התקשורת המזויפת. במילים אחרות, הם מפברקים את הכול, כך שכמעט כל הסיפורים והחדשות הם רעים. CNN מככבים בזיוף שלהם", כתב הנשיא. 

"התקשורת ההוגנת, הרפובליקנית והשמרנית, מושתקת. האם זה בלתי חוקי? 96% מהתוצאות של חיפוש 'חדשות טראמפ' מגיעים מהתקשורת השמאלנית, דבר מסוכן מאד. גוגל וחברות נוספות מדכאים את הקולות של השמרנים ומחביאים מידע וחדשות טובות. הם שולטים במה שאנחנו יכולים ולא יכולים לראות. זה מצב חמור מאד, והם יטופלו!", כתב טראמפ בכעס בחשבון הטוויטר שלו. 

בתגובה להאשמותיו של טראמפ גוגל פרסמו הצהרה והסבירו כי "כאשר משתמשים עורכים חיפוש באתר 'גוגל' מטרתנו היא לוודא כי הם יקבלו את התוצאות הרלוונטיות ביותר בתוך שניות ספורות. החיפושים לא משרתים אג'נדה פוליטית ואנחנו לא מטים את התוצאות כלפי שום אידאולוגיה פוליטית. בכל שנה אנחנו עורכים מאות שיפורים לאלגוריתמים שלנו כדי לוודא שהם יפיקו תוכן בעל איכות גבוהה. אנחנו באופן מתמשך עובדים על מנת לשפר את מנוע החיפוש של גוגל ואנחנו מעולם לא נותנים דירוג גבוה לחיפושים מסוימים כדי לעשות מניפולציות פוליטיות".