עיתון אל ג'רידה הכווייתי דיווח הערב (שלישי) כי יועצי הנשיא האמריקאי דונלד טראמפ, גייסון גרינבלט וגראד קושנר, המליצו לבית הלבן להטיל סנקציות הדרגתיות על לבנון וזאת במטרה להכריח את חיזבאללה לנצור את נשקו ולמנוע ממנו לצאת להרפתקה צבאית נגד ישראל מצד אחד, ולהסלים את הלחצים הכלכליים על איראן מצד שני, כולל חניקת זרועותיו במזרח התיכון. 

על פי המקור הבכיר, הסנקציות האמריקאיות יוטלו בהתחלה על בנקים וחברות פרטיות וממשלתיות שנמצאות במגעים עם חיזבאללה, בצורה ישירה או עקיפה. המקור הוסיף כי משרד האוצר האמריקאי הכין רשימה של חברות ואישים שעתידים להיות תחת עיצומים. וושינגטון הודיעה כבר לראש ממשלת המעבר בלבנון, סעד חרירי, אודות עמדת טראמפ כלפי ארגון חיזבאללה.

היא הדגישה כי היא אינה מבדילה או מפרידה בין הזרוע הצבאית והזרוע המדינית או הפוליטית של הארגון, בדיוק כמו בתקופתו של הנשיא לשעבר ברק אובמה. 

יש לציין כי ארה"ב הביעה מורת רוח מהמפגשים שקיים בביירות מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה לפני כמה ימים עם קצינים חות'ים תימנים שנלחמים נגד הממשל בתימן. הבית הלבן שלח איגרת בעניין זה לממשלת לבנון. במכתב, הממשל האמריקאי הביע זעם ומורת רוח מעמדותיו של הנשיא מישל עוון והביע מסרים ברוח זו באמצעות שר החוץ ג'ובראן בסיל, במהלך ביקורו האחרון בוושינגטון.