מחלקת המדינה האמריקאית הודיעה הלילה (שישי) כי המימון לארגון אונר"א, המסייע לפליטים פלסטינים, יופסק באופן מוחלט. הדבר מתרחש פחות מיממה אחרי שהוושינגטון פוסט דווח על ההחלטה הצפויה. העיתון העריך כי ההכרזה תתבצע בשבועות הקרובים וכי הממשל צפוי להביע את מורת רוחו בנוגע להתנהלות הארגון ועל כוונתו שלא להכיר במספר הפליטים שאליו טוענים הפלסטינים ואונר"א אלא רק בעשירית מהם.
בתקופה האחרונה פורסמו דיווחים רבים בנוגע לשינוי בגישת ארצות הברית כלפי הפלסטינים והסכסוך הישראלי-פלסטיני אותו מוביל ממשל טראמפ. בין השאר הודיעה מחלקת המדינה האמריקאית על קיצוץ של 200 מיליון דולר בתקציב הסיוע לפלסטינים לפני כשבוע. מקור במחלקת המדינה אמר אז לסוכנות רויטרס כי "ארצות הברית בחנה את הסיוע לרשות הפלסטינית ביהודה ושומרון ורצועת עזה כדי להבטיח שהכספים מושקעים בהתאם לאינטרס האמריקאי", והוסיף כי כתוצאה מאותה הבחינה והנחייתו של טראמפ "אמריקה תעביר יותר מ-200 מיליון דולר שהיו אמורים להגיע לתוכניות ברשות הפלסטינית ועזה לפרוייקטים בעלי עדיפות גבוהה במקום אחר".

המהלכים האחרונים ממשיכים את הקו הסותר של הממשל האמריקאי הנוכחי, כאשר מצד אחד הוא מודיע על רצונו להגיע ל"עסקת המאה" בין ישראל לפלסטינים, ומדגיש את היותו מתווך נייטרלי בסכסוך, ומצד שני מתעמת פעמים רבות עם הרשות הפלסטינית, שניתקה קשר עמו אחרי הצהרת הנשיא דונלד טראמפ כי הוא מכיר בירושלים כבירת ישראל, והעברת השגרירות אליה.
בנוסף לקיצוצים אלה, הממשל האמריקאי העביר בשנה האחרונה את חוק טיילור פורס, שמקזז מדמי הרשות הפלסטינית כספים שהיא מעבירה למשפחות טרוריסטים, וכמו כן היא קיצצה בתקציב הסיוע לארגון הסיוע לפליטים פלסטינים אונר"א. ההודעה על קיצוץ הסיוע מגיעה רק חודש לפני התאריך המשוער בו אמור הצוות האמריקאי למזרח התיכון, שגריר ארה"ב בישראל דיוויד פרידמן, ונציגי הממשל ג'ארד קושנר וג'ייסון גרינבלט להציג את התוכנית האמריקאית, אך נראה כי הדם הרע בין המוקטעה לבית הלבן, וההתגייסות הערבית לטובת הפלסטינים, מבטיחים שהתוכנית תישאר על הנייר בלבד.